Dzień Dawcy Szpiku

Już 10 kwietnia w Choczu odbędzie się wyjątkowy Dzień Dawcy Szpiku. Ta rejestracja potencjalnych Dawców została zainspirowana historiami trzech dzielnych mieszkanek gminy Chocz dotkniętych przez białaczkę. Są to dwie nastolatki – Wiktoria i Klaudia, które zmagają się z ostrymi odmianami białaczki, wymagającymi szpitalnego leczenia w izolatce za pomocą ciężkiej chemioterapii.
Wiktoria kocha rysować oraz słuchać Justina Biebera. Niestety często trapi ją pytanie, dlaczego to właśnie ona musi zmagać się z tą okropną chorobą.
Klaudia pochodząca ze wsi Brudzewek, podobnie jak Wiktoria, również pasjonuje się muzyką. Nadzwyczaj dojrzale jak na swój wiek planuje swoją przyszłość. Jej celem są studia farmaceutyczne, dlatego już teraz skupia się na nauce i dobrym gimnazjum, które pozwolą jej w drodze do spełnienia marzeń. W przypadku nastolatek lekarze pokładają nadzieję w chemioterapii, która pozwoli im pokonać chorobę. Jednakże może zaistnieć sytuacja, w której to ich życie będzie zależało od przeszczepienia szpiku.
Trzecią osobą dotkniętą przewlekła odmiana białaczki jest Alicja Jercha – sołtys wsi Niniew, w którym to mieszka całe życie. Jest ona sobą otwartą, która mimo ciężkiej choroby stara się pomagać innym. Rozumie jak ważne jest zachęcenie mieszkańców gminy Chocz do rejestracji w bazie potencjalnych Dawców, którzy będą mieli szansę pomóc pacjentom w podobnej sytuacji, co ona, a dla których jedyną szansą na przeżycie będzie przeszczepienie szpiku bądź komórek macierzystych.

Pacjetnki chore na nowotwór krwi, które potrzebują szpiku od niespokrewnionego dawcy

Informacje o wydarzeniu

Termin:
Niedziela, 10, Kwiecień, 2016 - 10:0016:00
Event address:
Zespół Szkół
Adres:
Konopnickiej 6
63-313 Chocz
Polska

Organizator:

Organizator:
Bartłomiej Cisek
Contact organizer email:
bartlomiej.cisek@dkms.pl
Organizator:
22 882 95 68

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą