Dzień Dawcy Szpiku dla Agatki i Innych

Wszystko zaczęło się niewinnie, od lekkiej temperatury. Gdy okazało się, że nie możemy jej zbić, lekarz rodzinny skierował nas na badania. Po ich wykonaniu natychmiast znaleźliśmy się na oddziale hematologicznym. Diagnozę – ostra białaczka limfoblastyczna - usłyszeliśmy 8 lutego 2019 roku – mówi Jagoda, mama 7-mio letniej Agatki i dodaje – W ciągu jednej chwili nasze życie zmieniło się całkowicie.


Agatka uwielbia jazdę na rowerze, lepienie z gliny, czytanie i bieganie. Chciałaby zostać sportowcem. W walce z chorobą wspiera ją mama, tata, dziadkowie oraz siostry - Maja, Marcelina i Tosia. W tym roku mieliśmy wszyscy jechać do Turcji. Agatka miała rozpocząć szkołę. Choroba pokrzyżowała nasze wszystkie plany – mówi Jagoda. Obecnie Agatka leczona jest chemią. Nie wiadomo czy będzie potrzebowała przeszczepienia. Wszystko zależy od rekcji organizmu na zastosowaną terapię.


Agatka jest dopiero na początku swojej życiowej drogi, a już musi stoczyć wielką bitwę, o której wielu nie ma najmniejszego pojęcia. To walka o marzenia, zdrowie, powrót do rodziny, kolegów, koleżanek, ale przede wszystkim to walka o życie – mówi mama. - Wiele dzieci, aby żyć, potrzebuje przeszczepienia od dawcy niespokrewnionego.


Dlatego przyjdźcie i zarejestrujcie się na akcji Dzień Dawcy szpiku dla Agatki i Innych

Agatka potrzebuje przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Nic straconego! Wciąż możesz zostać dawcą zamawiając pakiet przez internet.

Informacje o wydarzeniu

Event date:
Wtorek, 19, Marzec, 2019 - 16:0020:00
Event address:
Miejska Biblioteka Publiczna
Event address:
ul. Wolności 13
73-200 Choszczno
Polska

Organizator:

Organizator:
Ewa Nawrot
Contact organizer email:
ewa.nawrot@dkms.pl
Organizator:
22 882 95 67

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą