Dzień Dawcy Szpiku dla Agaty, Jacka i Innych

Mam na imię Jacek, mam 45 lat, kilka tygodni temu usłyszałem diagnozę - ostra białaczka szpikowa. – Zmieniło to całe moje życie. Dotychczas uwielbiałem spędzać wolny czas z rodziną oraz przyjaciółmi. Mam trójkę wspaniałych dzieci Kamila, Darię i Agatkę, moja żona Sylwia z którą jestem ponad 20 lat pracuje w przedszkolu. Życie umila mi czytanie książek kryminalnych Stephena Kinga, słuchanie zespołu Dżem oraz dopingowanie podczas meczy GKS Tychy.

Od zawsze pomagałem innym, ale teraz przyszła kolej na mnie. Mam nadzieję, że nie zapomną o mnie ludzie dobrej woli i dostanę od nich wsparcie. Rejestracja jako potencjalny Dawca trwa maksymalnie 10 minut. Może dzięki Tobie ja lub inny pacjent dostanie szanse na dalsze życie.

Mam na imię Agata i mam 32 lata. Do tej pory wiodłam spokojne życie razem z synkiem i moim partnerem. Nigdy nie sądziłam, że przyjdzie mi się zmagać z wrogiem którego każdy się tak panicznie boi. Rak. W 2015 roku to on po cichu zaczął się dobierać do mojego zdrowia. Diagnoza mnie zdruzgotała - Chłoniak Hodgkina lllst. Powiedziałam sobie, że nie poddam się i będę walczyła jak lwica. Po roku ciężkiego leczenia, zakończonego autoprzeszczepem komórek macierzystych wyszłam zwycięsko z walki z nim. Teraz z początkiem 2018 roku zaczęły się moje problemy z krwią - niskie płytki, mało białych krwinek. Lekarze tłumaczyli to "kryzysem" po poprzednich chemioterapiach i że tak się dzieje. Niestety ostateczny wynik badania szpiku nie pozostawił żadnych złudzeń... Ostra białaczka szpikowa. Drugi cios, drugi raz, jak to? Przecież dopiero wyrwałam się z jego szczypiec.

Jestem na początku leczenia, ale trzeba działać szybko. Musi się znaleźć dla mnie Dawca szpiku kostnego. To jedyna szansa na pokonanie tego dziada. Zwracam się z wielką prośbą aby każdy kto może, niech zarejestruje się w bazie dawców szpiku np. DKMS. Sama oddawałam komórki macierzyste na swój pierwszy autoprzeszczep i uwierzcie to jest naprawdę proste i bezbolesne. Liczę na to że mój apel otworzy wasze serca.

Dla Ciebie to niewiele, a dla mnie życie!

Jacek i Agata, to pacjenci chorzy na nowotwór krwi, którzy potrzebują przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego

Informacje o wydarzeniu

Event date:
Sobota, 26, Maj, 2018 - 10:00Niedziela, 27, Maj, 2018 - 19:00
Event address:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Paprocany
Event address:
ul. Sikorskiego 110
43-100 Tychy
Polska

Organizator:

Organizator:
Piotr Aniśko
Contact organizer email:
piotr.anisko@dkms.pl
Organizator:
+48 22 882 95 62

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą