Dzień Dawcy Szpiku dla Antosia i Innych

Antoś z rodzicami i braćmi mieszka w Murowańcu koło Bydgoszczy. Ma zaledwie 5 lat, a przeszedł już więcej niż nie jeden dorosły. Od urodzenia Antoś zmaga się, żeby każdy nowy dzień był lepszy od poprzedniego. Lekarze zdiagnozowali u chłopca opóźnienie psychoruchowe, obniżenie napięcia mięśniowego, wodogłowie, zmiany o charakterze niedotleniowo - niedokrwiennym, niedosłuch oraz nieprawidłowo zbudowane podniebienie.

Dzięki ciężkiej pracy rodziny Antek stawia kolejne kroki w walce z przeciwnościami. Niestety, pod koniec ubiegłego roku rodzice chłopca zauważyli u niego niepokojące objawy: częste infekcje i powiększony brzuszek. Po wizycie w szpitalu i badaniach padła kolejna diagnoza - ostra białaczka szpikowa.

Zanim Antoś pozwoli się zbadać przegląda galerie zdjęć i zadaje mnóstwo pytań: „A kto to?, a gdzie byłeś?”. I tak, lekarze pokazują mu zdjęcia ze swoich wycieczek, siostry swoje pociechy, generalnie jest wesołym dzieckiem. W szpitalu pluszaki mają zakładane opatrunki lub robione zastrzyki, pielęgniarki zostawiły mu plastry, gaziki, strzykawki, więc może zostanie lekarzem.

Antoś potrzebuje przeszczepienia od Niespokrewnionego Dawcy Szpiku. Każdy z nas może pomóc. Wystarczy zarejestrować się w bazie Fundacji DKMS, aby uratować komuś życie.

Antoś, to pacjent chory na nowotwór krwi potrzebujący przeszczepienia szpiku od dawcy niespookrewionego

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Nic straconego! Wciąż możesz zostać dawcą zamawiając pakiet przez internet.

Informacje o wydarzeniu

Event date:
Sobota, 23, Luty, 2019 - 9:00Niedziela, 24, Luty, 2019 - 21:00
Event address:
Focus Bydgoszcz
Event address:
ul. Jagiellońska 39-47
85-097 Bydgoszcz
Polska

Organizator:

Organizator:
Justyna Kołaczek
Contact organizer email:
justyna.kolaczek@dkms.pl
Organizator:
48228829570

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą