Dzień Dawcy Szpiku dla Darii i Innych

Daria w maju skończyła 4 latka. Wraz z rodzicami i bratem Piotrkiem mieszkają w Nekli. Daria, jak większość dzieci w jej wieku uwielbia jeździć na rowerze, skakać na trampolinie i oglądać oraz słuchać bajki, które czyta jej mama. W przyszłości bardzo chciałaby zostać baletnicą, ponieważ jej ulubiona bajka to „Balerina”. Na początku lipca spokojne życie rodziny zaburzyła diagnoza – ostra białaczka limfoblastyczna. Do tej pory dom był wypełniony śpiewem, tańcem oraz śmiechem Darii, jednak od kilku tygodni codziennością rodziny jest szpital, gdzie jednymi z pierwszych słów Darii było „Ja nie chcę smutnej mamy!”.

W Polsce co godzinę ktoś słyszy diagnozę podobną do Darii. Dla wielu z tych osób jedyną szansą na powrót do zdrowia jest przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego. „Bardzo prosimy o rejestrację w bazie potencjalnych dawców szpiku. Jest mnóstwo dzieci i dorosłych, którzy czekają na przeszczep.”- apelują Rodzice Darii.

Daria potrzebuje przeszczpeienia od niespokrewionego dawcy

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Nic straconego! Wciąż możesz zostać dawcą zamawiając pakiet przez internet.

Informacje o wydarzeniu

Event date:
Niedziela, 26, Sierpień, 2018 - 9:3014:30
Event address:
Rynek Miejski w Pyzdrach
Event address:
Rynek
62-310 Pyzdry
Polska

Organizator:

Koordynator akcji:
Natalia Banasik
Contact organizer email:
natalia.banasik@dkms.pl
Contact organizer phone:
+48 22 882 95 66

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą