Dzień Dawcy Szpiku dla Filipa i Innych

"Nazywam się Filip Gonciarek. Mam 19 lat i pochodzę z Koszalina. W tym roku miałem przystąpić do egzaminu maturalnego, ale choroba – ostra białaczka szpikowa pokrzyżowała mi plany. Dowiedziałem się o niej 27 kwietnia, a od 1 maja przebywam w szpitalu w Słupsku, gdzie poddawany jestem chemioterapii. Prawdopodobnie będę potrzebował przeszczepienia szpiku kostnego.

Nowotwór spowodował, że zdecydowałem się powiedzieć wszystkim, że chcę zostać kapłanem. Od dawna nosiłem w sercu tę myśl. Pasją mojego życia jest Bóg. On daje mi siły i powołuje mnie do tego abym służył. Jestem m.in. założycielem koszalińskiej szkoły modlitwy dla młodych „Oratorium”, wiceprezesem Stowarzyszenia „Vocatio Dei”, członkiem Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej oraz instruktorem Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Zawsze pomagałem drugiemu człowiekowi, dziś ja potrzebuje Twojej pomocy. Mam do Was wszystkich prośbę. Zarejestrujcie się w bazie Fundacji DKMS i dajcie szansę na nowe życie osobie, która może potrzebować Waszej pomocy właśnie teraz!"

Akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku odbędzie się w dniach 25-27 maja w godzinach 10:00-20:00

Filip, to pacjent chory na nowotwór krwi, który potrzebuje przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego

Informacje o wydarzeniu

Event date:
Piątek, 25, Maj, 2018 - 10:00Niedziela, 27, Maj, 2018 - 20:00
Event address:
Rynek Staromiejski
Event address:
Rynek Staromiejski 6-7
75-001 Koszalin
Polska

Organizator:

Organizator:
Leszek Lewandowski
Contact organizer email:
leszek.lewandowski@dkms.pl
Organizator:
+48 22 882 95 65

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą