Dzień Dawcy Szpiku dla Lidii I Innych

"Nazywam się Lidia Dysarz. Mam 59 lat i jestem mieszkanką Gdyni. Mam męża Waldka – cudownego człowieka i fantastycznego kucharza, dwie córki – Hanię i Danusię oraz dwie wnuczki – 6-letnia Alę i 5-letnią Olę.

Od sierpnia 2017 r. choruję na białaczkę, a od listopada 2017r. jestem poddawana chemioterapii. W marcu tego roku zakwalifikowano mnie do przeszczepu, ale jak do tej pory nie udało się dla mnie znaleźć zgodnego dawcy. Pozostało mi czekanie i nadzieja, że jednak mój „bliźniak genetyczny” jest gdzieś wśród Was.

Od wielu lat jestem nauczycielką języka polskiego w II Liceum Ogólnokształcącym w Sopocie. Przed chorobą wiele czasu poświęcałam szkole i młodzieży. Organizowałam akcje charytatywne, jeździłam z uczniami do teatru, prowadziłam tzw. wieczory ze sztuką.

W wolnej chwili uwielbiam czytać, zwiedzać, słuchać muzyki. Obecnie chciałabym mieć dość siły i energii, aby móc spędzać każde wakacje z moimi wnuczkami oraz kontynuować swoje projekty związane z Sopotem i młodzieżą. „Proszę, to bardzo proste – zarejestruj się i pomóż uratować moje życie i życie innych chorych na białaczkę” – apeluje Lidia."

Akcja rejestracji potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych odbędzie się 16 i 17 czerwca w godzinach 10:00-21:00.

Lidia, to pacjentka chora na nowotwór krwi, która potrzebuje przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego

Informacje o wydarzeniu

Event date:
Sobota, 16, Czerwiec, 2018 - 10:00Niedziela, 17, Czerwiec, 2018 - 21:00
Event address:
Plac Zdrojowy przy Fontannie
Event address:
Monte Cassino
81-881 Sopot
Polska

Organizator:

Organizator:
Leszek Lewandowski
Contact organizer email:
leszek.lewandowski@dkms.pl
Organizator:
+48 22 882 95 65

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą