Dzień Dawcy Szpiku dla Madzi i Olivera

Magda Koszela ma 6 lat i wraz z rodzicami i 3-letnim bratem Frankiem mieszka w Większycach. Oliver Stais ma 3 lata i wraz z rodzicami i 6-letnią siostrą Laurą mieszka w Walcach. Oboje uwielbiają jeździć na rowerze. Niestety łączy ich również wspólna diagnoza – białaczka limfoblastyczna. Rodzice dowiedzieli się o chorobach dzieci w październiku. W tym momencie ich życie zmieniło się diametralnie. Trzeba było odłożyć plany i marzenia. Teraz największym wspólnym marzeniem Madzi i Olivera jest powrót do domu, do najbliższych.

Madzię czeka długotrwałe leczenie. Na ten moment nie potrzebuje przeszczepienia. Oliver, aby wrócić do zdrowia potrzebuje przeszczepienia od Dawcy niespokrewnionego.

Obie rodziny wiedzą już na pewno, że wsparcie innych ludzi jest bezcennym darem. Wiedzą także, jak wiele dzieci potrzebuje pomocy. Dlatego wspólnie apelują: „Przyjdźcie i zarejestrujcie się, jako potencjalni Dawcy szpiku. Nigdy nie wiadomo, kto z nas będzie potrzebował pomocy drugiego człowieka. Potrzeba tak niewiele, aby uczynić tak dużo – uratować ludzkie życie”

Madzia i Oliwier, to pacjenci chorzy na nowotwór krwi, który potrzebują przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Nic straconego! Wciąż możesz zostać dawcą zamawiając pakiet przez internet.

Informacje o wydarzeniu

Event date:
Niedziela, 16, Grudzień, 2018 - 12:0018:00
Event address:
Odrzańskie Ogrody
Event address:
Aleja Armii Krajowej 38
47-200 Kędzierzyn-Koźle
Polska

Organizator:

Organizator:
Ewa Nawrot
Contact organizer email:
ewa.nawrot@dkms.pl
Organizator:
48228829567

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą