Dzień Dawcy Szpiku dla Mikołaja i Innych

"Nazywam się Mikołaj Najbar. Ja i moja rodzina pochodzimy z Krosna. Mam 14 lat i we wrześniu tego roku dowiedziałem się, że jestem chory na nowotwór krwi – ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Obecnie jestem poddawany chemioterapii, mam zostać zakwalifikowany do przeszczepu szpiku kostnego. Tak jak większość moich kolegów lubię gry komputerowe. Moją pasją są szachy i książki o tematyce fantastycznej. Jak byłem zdrowy to razem z kolegami chodziłem na basen i do kina... teraz spędzam czas w szpitalu. Jestem uczniem Szkoły Podstawowej nr 14 z Oddziałami Sportowymi i Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków-Gimnazjum nr 3 w Krośnie, ale przez chorobę uczę się w systemie indywidualnym.

Teraz mam tylko jedno marzenie - skończyć gimnazjum i kontynuować naukę w liceum.

Codziennie wiele osób słyszy diagnozę, która przewraca ich życie do góry nogami-białaczka. Aby zwalczyć chorobę, muszą zmagać się z chemioterapią, która nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Wielu z tych chorych zostaje zakwalifikowanych do przeszczepu. Aby powrócić do zdrowia potrzebują pomocy od niespokrewnionego Dawcy.

Okaż serce i pomóż odmienić ich życie. Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku w dniach 16-17 grudnia 2017r. Ciebie to nic nie kosztuje, a możesz uratować komuś życie. "

Akcje rejestracyjne odbędą się 16 i 17 grudnia w godz. 09:00-20:00

Mikołaj, to pacjent chory na nowotwór krwii, który potrzebuje przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego

Informacje o wydarzeniu

Event date:
Sobota, 16, Grudzień, 2017 - 9:00Niedziela, 17, Grudzień, 2017 - 20:00
Event address:
Sklep Kaufland
Event address:
Niepodległości 6
38-400 Krosno
Polska

Organizator:

Organizator:
Leszek Lewandowski
Contact organizer email:
leszek.lewandowski@dkms.pl
Organizator:
+48 22 882 95 65

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą