Dzień Dawcy Szpiku dla Ryszarda i Innych

„Pochodzę z Miastka. Cała moja rodzina oraz wszyscy najbliżsi znajomi mieszkają tutaj. To tu się urodziłem, tu mieszkałem i pracowałem do czasu choroby.” – opowiada Ryszard Ringwelski, który od wielu lat pracuje w Urzędzie Miejskim w Miastku.
Spacery na łonie natury oraz rowerowe wycieczki są ulubionymi zajęciami Ryszarda oraz jego ukochanej żony Agnieszki. Jednak to budowa domu wypełniała najwięcej ich czasu poza pracą. Rysiu, jak nazywa go Agnieszka sam proaktywnie uczestniczył w budowie ich wymarzonego domu.
W ostatnim dniu minionego sierpnia u Ryszarda zdiagnozowano nowotwór krwi, jakim jest ostra białaczka limfoblastyczna. Nie czekano, natychmiast przewieziono go na oddział hematologiczny, aby podjąć walkę z rakiem za pomocą chemioterapii. Może się jednak zdarzyć sytuacja, w której bez przeszczepienia szpiku, Ryszard nie będzie miał szans by pokonać białaczkę i wrócić do zdrowia! Żona, rodzina, przyjaciele i współpracownicy nie zamierzają czekać bezczynnie. Zainicjowali organizację Dnia Dawcy w Miastku, ponieważ każdy zarejestrowany Dawca to potencjalne zdrowie dla potrzebujących przeszczepienia pacjentów.
Teraz i Ty możesz pomóc poprzez poinformowanie najbliższych, by przybyli na akcję i zarejestrowali się jako potencjalni Dawcy szpiku i komórek macierzystych!

Ryszard i Agnieszka to pacjenci chorzy na nowotwór krwi, którzy potrzebują szpiku od niespokrewnionych dawców

Informacje o wydarzeniu

Termin:
Sobota, 21, Listopad, 2015 - 10:0016:00
Event address:
Centrum Informacji Turystycznej
Adres:
Dworcowa 29
77-200 Miastko
Polska

Organizator:

Organizator:
Ewa Nawrot
Contact organizer email:
ewa.nawrot@dkms.pl
Organizator:
22 882 95 67

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz przyjść na Dzień Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą