Dzień Dawcy Szpiku podczas Meczu Otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn

21 Sierpień 2014

Z myślą o Jacku Kasprzyku i innych chorych na raka krwi organizujemy 30 sierpnia 2014r. Dzień Dawcy Szpiku na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas Meczu Otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn.

Wydarzenie będzie miało wyjątkowy charakter ze względu na skalę przedsięwzięcia:

  • w akcji na Stadionie Narodowym weźmie udział 35 pracowników Fundacji oraz kilkudziesięciu wolontariuszy,
  • będziemy mieć 8 stanowisk na wewnętrznej promenadzie wokół całego Stadionu,
  • rejestracja rozpocznie się od godz. 16:00, czyli wraz z wejściem pierwszych kibiców na Stadion, a zakończy po drugiej przerwie Meczu, czyli ok. godz. 22:00,
  • na telebimach będą puszczane filmy, na których Ambasadorzy Akcji – Małgorzata Glinka, Karolina Szostak i Paweł Zagumny zachęcają do rejestracji jako potencjalny dawca szpiku i przekonują o zasadności wsparcia poszukiwań genetycznego bliźniaka dla Jacka Kasprzyka i innych potrzebujących.

Chcielibyśmy wyrazić ogromną wdzięczność wobec Polskiego Związku Piłki Siatkowej, na którego zaproszenie będziemy rejestrować na Stadionie Narodowym i który nam bardzo pomógł w przygotowaniu całego przedsięwzięcia. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie i ogromne zaangażowanie!

JACEK KASPRZYK ma 52 lata, wspaniałą żonę i kochanego syna, wiele pasji, z których największą jest siatkówka. W październiku 2013 okazało się, że jest chory i ma ostrą białaczkę szpikową. Aktualnie jest w trakcie leczenia, w którym konieczne będzie przeszczepienie szpiku. Niestety nie ma jeszcze Dawcy. Przeszczepienie daje mu szansę na dalsze życie.
Jacek od ponad 30 lat związany jest w AZS. Jest bardzo cenionym wśród współpracowników Skarbnikiem Zarządu Głównego AZS oraz Członkiem Zarządu AZS Środowisko Warszawa. Jacek jest także członkiem zarządu i prezydium Polskiego Związku Piłki Siatkowej i przewodniczącym Wydziału Siatkówki Plażowej PZPS. Pełni też funkcję Dyrektora Rozgrywek ORLEN Ligi w PLPS.