Dzień Dawcy Szpiku w Lilou | Francuska

W 2014 roku został zainicjowany Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi (World Blood Cancer Day - WBCD), który jest obchodzony 28 maja. Jest to międzynarodowe wydarzenie, które ma na celu podniesienie świadomości nt. nowotworów krwi oraz edukacji o sposobach walki z nimi. Ponadto obchody umożliwiają ludziom na całym świecie zademonstrowanie solidarności z pacjentami chorymi m.in. na białaczki, chłoniaki, szpiczaki i wiele innych schorzeń. Tego dnia lekarze, pielęgniarki oraz całe środowisko medyczne m.in. ośrodki transplantacyjne, Ośrodki Dawców Szpiku, rejestry, grupy inicjatywne, wolontariusze z całego świata oraz wszystkie osoby chcące wesprzeć walkę z nowotworami zaproszone są do uczestnictwa we wspólnych obchodach, aby zwrócić uwagę jak największej liczby osób na problem zachorowalności na nowotwory krwi oraz ideę dawstwa szpiku. Nowotwory krwi można bowiem leczyć w różny sposób. W niektórych przypadkach można na przykład zastosować chemioterapię, jednak dla wielu chorych jedyną szansą na przeżycie jest przeszczepienie szpiku.

Symbolem akcji został czerwony znak „&”, pokazujący, że wspólnie możemy pokonać nowotwory krwi. Znak ten łączy ludzi – pacjentów z ich rodzinami i przyjaciółmi, ale także dawcami, będąc tym samym symbolem wspólnoty i solidarności.

Zostaw swój znak z okazji Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi, pokaż swoja solidarność z chorymi na całym świecie. Dołącz do naszego wydarzenia i zwiększaj świadomość idei dawstwa szpiku.

By zwiększyć szansę na znalezienie Dawcy dla Pacjentów organizujemy: Dzien Dawcy Szpiku Podczas Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi w Butikach Lilou.

Lilou i Fundacja DKMS razem podczas Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Nic straconego! Wciąż możesz zostać dawcą zamawiając pakiet przez internet.

Informacje o wydarzeniu

Event date:
Środa, 22, Maj, 2019 - 15:0019:00
Event address:
Butik Lilou
Event address:
Francuska 27
03-906 Warszawa
Polska

Organizator:

Organizator:
Dagmara Tomeczek
Contact organizer email:
dagmara.tomeczek@dkms.pl
Organizator:
48228829564

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą