Galeria Olimp

Zatrzymaj się, aby poznać historię 47-letniej Be-aty Nowak.
To niezwykła polonistka z Lublina, która od 20 lat swoją osobowością i charyzmą inspiruje uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Pozwala im na doświadczenie nietypowych lekcji, będących spotkaniami, które absolwenci wspominają przez lata, ale przede wszystkim ofiarowuje swoim wychowankom coś więcej – czas i uwagę. Zawsze interesują ją jako ludzie, których historii jest ciekawa. Nazywa ich rodziną i ta rodzina dzisiaj staje jednym murem, walcząc o „bliźniaka genetycznego” dla swojej ukochanej Sorki.


Beata w styczniu 2016 r. usłyszała diagnozę – mielofibroza, wymagająca przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego. Przez 20 lat pomagała spełniać marzenia swoich wychowanków, prowadząc warsztaty dziennikarskie, zarażając pasją do języka polskiego. Dzisiaj to my zawalczmy o to, żeby nie musiała rezygnować ze swoich – mogła napisać swoją książkę, wziąć udział w rajdzie samochodowym i wyruszyć w długą podróż po Kanadzie.


Powołując się na słowa Ryszarda Kapuścińskiego, Beata apeluje: „Dziś proszę Was, zatrzymajcie się w rozpędzonym tłumie – spotkajcie się z tymi nieznajomymi, którzy potrzebują Waszej pomocy – ze mną, z tysiącami ludzi, którym możecie da-rować nowe życie!”

Beata to pacjent chory na nowotwór krwi, który potrzebuje szpiku od niespokrewnionego dawcy

Informacje o wydarzeniu

Event date:
Piątek, 10, Czerwiec, 2016 - 10:00Niedziela, 12, Czerwiec, 2016 - 20:00
Event address:
Galeria Olimp
Event address:
Al. Spółdzielczości Pracy 34
20-189  Lublin
Polska

Organizator:

Organizator:
Katarzyna Poniatowska
Contact organizer email:
katarzyna.poniatowska@dkms.pl
Organizator:
+48 668 669 327

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz przyjść na Dzień Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą