Kuba i Inni potrzebują Twojej pomocy!

15-letni Kuba z Katowic przeszedł w swoim życiu niejedno. W 2015 roku zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną, wskutek czego w ciągu kolejnych 12 miesięcy był poddany bardzo intensywnemu i wyczerpującemu leczeniu chemioterapią.

Do listopada 2017 roku wydawało się, że jego życie powróciło do normalności: Kuba wrócił do domu i ponownie zaczął chodzić do szkoły. Niestety, spokój Kuby i jego rodziców zburzyła przerażająca wiadomość: wznowa choroby.

15-latek jest obecnie poddawany chemioterapii, która ma przygotować go do przeszczepienia od Dawcy niespokrewnionego. Misja jest bardzo wymagająca: znaleźć zgodnego Dawcę dla Kuby.

Kuba uwielbia narciarstwo i jazdę na rowerze. Choroba przeszkadza mu w praktykowaniu swoich sportowych pasji. W trakcie okresów izolacji może oddawać się jedynie grom komputerowym. W przyszłości chciałby zostać inżynierem biotechnologii lub informatyzacji.

Na Kubę w domu czekają kochający rodzice, 12-letnia siostra oraz 3 ukochane kociaki adoptowane ze schroniska. Marzenie Kuby jest proste: „Po przeszczepie chciałbym być już na zawsze zdrowy”.

Wystarczy 10 minut Twojego czasu, a marzenie Kuby może się spełnić. Daj mu szansę na zdrowie i normalne życie. „Zarejestruj się w bazie – możliwe, że czekam na Ciebie” – apeluje Kuba.

Kuba, to pacjent chory na nowotwór krwi, który potrzebuje przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego

Informacje o wydarzeniu

Event date:
Niedziela, 25, Luty, 2018 - 11:0021:00
Event address:
Silesia City Center
Event address:
Chorzowska 107
40-101 Katowice
Polska

Organizator:

Organizator:
Piotr Aniśko
Contact organizer email:
piotr.anisko@dkms.pl
Organizator:
+48 22 882 95 62

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą