Mikołajkowe Dni Dawcy Szpiku w Auchan!

Już 6 – 7 grudnia w 71 hipermarketach Auchan w całej Polsce, odbędą się akcje rejestracji potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych do bazy Fundacji DKMS. Mikołajkowe Dni Dawcy Szpiku są wyjątkową okazją, ponieważ to już 15 raz Fundacja DKMS wraz z Auchan Polska łączą swoje siły zwiększając szansę na znalezienie Dawców dla każdego pacjenta potrzebującego przeszczepienia. Tegoroczne Dni Dawcy Szpiku w Auchan dedykowane są Szymkowi, Krzysiowi i innym Pacjentom dotkniętym nowotworem krwi.

„Mamo, ale ta białaczka jest niefajna...” – wzdycha chorujący na ostrą białaczkę limfoblastyczną mały Szymek, tuląc się do mamy w szpitalnym łóżku. Chłopiec wyjątkowo tęskni za swoim bratem – Krzysiem również chorym na zagrażającą życiu chorobę – rzadką niedokrwistość. Do niedawna to właśnie Szymek był brany pod uwagę jako Dawca dla Krzysia. Teraz sam potrzebuje przeszczepienia.

Szymon przebywa w szpitale na oddziale Onkologii, gdzie poddawany jest chemioterapii. Niestety już dziś wiadomo, że będzie potrzebował przeszczepienia szpiku. Stan Krzysia może również w każdym momencie się pogorszyć i wtedy również on będzie wymagał przeszczepienia.

Jedyną szansą dla obu chłopców jest przeszczepienie szpiku od Dawców niespokrewnionych.

Pomimo organizowanych w całej Polsce akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku i ponad 36 mln dawców w bazach na całym świecie, dla Szymona nadal nie znaleziono dawcy. Jedyną szansą na uratowanie jego życia jest mobilizacja ludzi o dobrych sercach i dołączanie do baz kolejnych dawców komórek macierzystych.

Fundacja DKMS wraz z Auchan Polska już 15 raz łączą swoje siły zwiększając szansę na znalezienie Dawców dla każdego pacjenta potrzebującego przeszczepienia. Czternaście edycji wspólnego projektu zaowocowały zorganizowaniem już 700 akcjami rejestracji na terenie sklepów Auchan, w których udział wzięło ponad 2 000 współpracowników-wolontariuszy Auchan. Podczas dotychczasowych Dni Dawcy Szpiku w Auchan do grona nowych potencjalnych Dawców dołączyło 68 474 osób, a 194 z nich zostało faktycznymi Dawcami, którzy dali szansę na nowe życie.

28 maja br. Auchan Retail Polska zostało uhonorowane tytułem “Dobroczyńca roku 2019” w kategorii Zdrowie - duże firmy. Nominowane przez Fundację DKMS, Auchan zostało w ten sposób wyróżnione za ponad 7- letnią współpracę na rzecz pacjentów dotkniętych nowotworami krwi.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Nic straconego! Wciąż możesz zostać dawcą zamawiając pakiet przez internet.

Informacje o wydarzeniu

Event date:
Piątek, 6, Grudzień, 2019 - 12:00Sobota, 7, Grudzień, 2019 - 20:00
Event address:
Auchan Szczecin Struga
Event address:
Struga 36
70-784 Szczecin
Polska

Organizator:

Organizator:
Wojciech Niewinowski
Contact organizer email:
wojciech.niewinowski@dkms.pl
Organizator:
+48 22 882 95 63

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą