Niecodzienne partnerstwo Fundacji DKMS Polska z Tour de Pologne podczas 71 wyścigu

29 Lipiec 2014

W niedzielę 3 sierpnia 2014, staruje w Gdańsku tegoroczny Tour De Pologne, który jak nigdy dotąd przysłuży się zdrowiu. Choć każdy sport jest dla zdrowia, to tym razem ten wyjątkowy wyścig kolarski pokaże, że liczy się zdrowie nie tylko startujących.

Organizatorzy wyścigu wspólnie z Fundacją DKMS Polska będą promować ideę dawstwa szpiku i komórek macierzystych, zachęcając uczestników i kibiców do rejestracji w bazie potencjalnych Dawców.

Zarejestrować się będzie można na starcie w GDAŃSKU oraz w miasteczkach metach TDP: WARSZAWIE, BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ i KRAKOWIE.

Podczas dwóch tygodni na ulicach miast etapowych 71. Tour De Pologne, kibice wyścigu mogą zaobserwować kampanię bilboardową, która komunikuje to szlachetne partnerstwo. Twarzami kampanii są młodzi aktorzy z planu filmu Kamienie na Szaniec: Marcel Sabat, Tomasz Ziętek i Kamil Szeptycki. Panowie w filmie zagrali role bohaterów walczących o wolność w czasie II Wojny Światowej. Teraz wcielają się w role ambasadorów Fundacji DKMS Polska, by przekonywać do przyłączenia się do walki o wolność w sensie życia w zdrowiu. Aktorzy nie tylko sami zarejestrowali się w bazie DKMS, by móc ratować kogoś, kto choruje, ale również wezmą udział w Tour de Pologne dla Amatorów, by symbolicznie zawalczyć o zwycięstwo nad białaczką.

71 Tour de Pologne wystartuje z Gdańska z Placu Wolności spod Pomnika Poległych Stoczniowców, by uczcić 25 rocznicę Wolnych Wyborów w Polsce. Otworzy go inny bohater narodowy - Prezydent Lech Wałęsa.

Na profilu FB DKMS Polska ruszy aplikacja, która pokaże w czasie rzeczywistym jaką liczbę symbolicznych kilometrów pokonują rejestrujący się w czasie wyścigu potencjalni Dawcy.

ZOBACZ WIĘCEJ