OSP

„Maksiu bladziutki, osłabiony i chudziutki, ale nie ma się co dziwić. Nie każdy podołałby takiej ilości leków jakie on dostaje każdego dnia. Maksiu wie, że jest bardzo chory, ale obiecał nam, że będzie cały czas walczył tak jak jego ukochane ludziki Lego Ninjago” – opowiada mama 5-letniego Maksia z Żarówki.


Dla naszej rodziny czas zupełnie zmienił bieg kilka dni przed końcem 2015 roku, gdyż wtedy otrzymaliśmy wyniki pierwszych badań histopatologicznych, które wskazały na NOWOTWÓR ZŁOŚLIWY. Po serii badań wiemy, że to neuroblastoma, mocno rozsiana postać o niekorzystnej histologii i rokowaniach. Maksiu ma bardzo duże guzy w jamie brzusznej, żuchwie oraz pod kością ciemieniową. Dodatkowo przerzuty znajdują się w większości układu kostnego. Zajęty jest również szpik kostny. Od połowy stycznia 2016 rozpoczęliśmy bardzo agresywną chemioterapię. Czeka nas wielostopniowe leczenie chirurgiczne z uwagi na rozmiar guzów, a w dalszej kolejności przeszczep krwiotwórczych komórek macierzystych.

Rejestracja każdej nowej osoby to zwiększenie szans na życie dla chorych. Dlatego rodzina małego Maksia doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak ważna jest rejestracja potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych.


Zarejestrujcie się jako potencjalni Dawcy!

Maks to pacjent chory na nowotwór krwi, który potrzebuje szpiku od niespokrewnionego dawcy

Informacje o wydarzeniu

Event date:
Niedziela, 8, Maj, 2016 - 10:0016:00
Event address:
OSP
Event address:
Por. Matulki 3
39-310 Radomyśl Wielki
Polska

Organizator:

Organizator:
Artur Koszla
Contact organizer email:
artur.koszla@dkms.pl
Organizator:
22 882 95 59

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą