OSP Pogórska Wola

,,Niestety część ludzi nadal wierzy w mity, że oddanie szpiku boli i wiąże się z jakimś zagrożeniem dla ich zdrowia. Dlatego rzeczą, która jest według mnie najważniejsza, to uświadomienie ludziom, jak wygląda moja choroba i jak każdy potencjalny Dawca jest ważny dla mnie i innych pacjentów - mówi Michał Okrzesa, mieszkaniec gminy Skrzyszów.
Rok 2015 pożegnał Michała tragiczną wiadomością, jaką była diagnoza ostrej białaczki szpikowej. Dla niego samego oraz jego żony Kasi był to straszliwy cios. Michał dotychczas pracował, jako kierowca, a gdy wracał do domu poświęcał każdą wolną chwilę najukochańszej Kasi. Jednocześnie, jako Strażak-Ochotnik zawsze, gdy tylko zawyła strażacka syrena gotowy był nieść pomoc potrzebującym. Poza rodziną, pracą zawodową oraz służbą wobec mieszkańców Pogórskiej Woli i okolic Michał znajdował czas na życiową pasję – sporty motorowe. Sam jest posiadaczem motocykla motocrossowego.
Teraz jedyną szansą na powrót Michała do zdrowia, a tym samym do wszystkich ważnych dla niego osób i rzeczy, jest przeszczepienie szpiku bądź komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego.
Dlatego tak ważne jest, abyśmy wszyscy zatroszczyli się o poinformowanie każdej osoby o szczytnej inicjatywie, jaką jest dawstwo szpiku.


Wesprzyj akcję, Michała i Innych pacjentów. Przyjdź. Zarejestruj się, jako potencjalny Dawca Szpiku!

Michał to pacjent chory na nowotwór krwi, który potrzebuje szpiku od niespokrewnionego dawcy

Informacje o wydarzeniu

Event date:
Niedziela, 21, Luty, 2016 - 9:0015:00
Event address:
OSP Pogórska Wola
Event address:
Pogórska Wola 78A
33-152 Pogórska Wola
Polska

Organizator:

Organizator:
Ewa Nawrot
Contact organizer email:
ewa.nawrot@dkms.pl
Organizator:
22 882 95 67

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą