Pomóż Hubercikowi i Innym

3-letni Hubert Posłuszny to wesoły i rezolutny chłopczyk, którego spotkała straszna choroba. Dokładnie w pierwszy dzień nauki w przedszkolu, 8 kwietnia 2015 roku, trafił na oddział hematologiczny. Została postawiona diagnoza - OSTRA BIAŁACZKA LIMFOBLASTYCZNA! Natychmiast poddano go ciężkiemu leczeniu chemioterapią.

Jego życie w chwili obecnej toczy się w szpitalu. Tęskni za zabawami ze swoim starszym rodzeństwem: 6-letnim Sewerynem i 10-letnią Kornelią. Mały Hubert, mimo swojego wieku, to wielki pasjonat motoryzacji. Za każdym razem podczas podróży do kliniki dzielnie asystuje swojej mamie wołając „Wyprzedzaj! Lewo! Prawo!”. Niestety radość Hubercika dobiega końca, gdy tylko widzi budynek szpitala. Za każdym razem zadaje pytanie: „Mamo! Dlaczego znowu tutaj? Czy to jest już mój dom?”. Jego mama Beata tłumaczy, że to długie leczenie ma doprowadzić go do zdrowia. Niestety nie wie, jak przygotować tak małe dziecko na cierpienie, którego musi doświadczyć podczas leczenia. Stara się wytłumaczyć mu, że jedyną jego szansą na wyzdrowienie jest pomoc bliźniaka genetycznego.

Dlatego Beata apeluje do Ciebie: „Hubercik walczy o życie z okropną białaczką! Nie bądź obojętny! Ta choroba może dotknąć każdego z nas! Dzieci z białaczką szybko dorastają każdego dnia walcząc z okrutnym nowotworem. Jest to długa i przewrotna walka! Tylko przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych jest jedynym ratunkiem dla Hubercika!”

Hubert to pacjent chory na nowotwór krwi, który potrzebuje szpiku od niespokrewnionego dawcy

Informacje o wydarzeniu

Termin:
Poniedziałek, 19, Październik, 2015 - 12:0018:00
Event address:
Liceum Ogólnokształcące im. Janka Bytnara
Adres:
Jana Pawła II 8
36-100 Kolbuszowa
Polska

Organizator:

Organizator:
Sylwia Zakrzewska
Contact organizer email:
Sylwia.zakrzewska@dkms.pl
Organizator:
22 882 95 61

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą