Pomóż Weronice i Innym

„Mamusiu, ja nie chcę umierać, ja chcę być tu z Wami” – to słowa 16-letniej Weroniki Matwij z Suchowoli. Być może widziałeś ją kiedyś z gitarą, lub saksofonem w ręku. Może przechodziła obok Ciebie, kiedy robiła zdjęcia. Może mijałeś ją na uliczkach jak wyprowadzała na spacer swojego psa Lunę, lub obserwowałeś, kiedy startowała w zawodach strażackich przygotowując się do tego jak uratować komuś życie.

Weronika od najmłodszych lat rozwijała swoje liczne talenty. Kiedy w sierpniu
2015 r. chciała zapisać się na lekcje śpiewu usłyszała diagnozę, która zmusiła ją do zmiany swoich planów – ostra białaczka limfoblastyczna. Po długiej i wyczerpującej walce z chorobą zakończyła leczenie szpitalne przekonana, że to co najgorsze ona i jej rodzina mają już za sobą.

Nadzieja wróciła, a Weronika na nowo mogła snuć plany o realizacji marzeń sprzed choroby. Jednak moment entuzjazmu nie trwał długo, ponieważ na początku sierpnia 2016 roku Weronika i jej rodzina ponownie zmierzyli się z trudną diagnozą – wznowa białaczki. Weronika przerwała przygotowania do zawodów strażackich, pożegnała plany o wyjeździe w góry, odłożyła aparat fotograficzny i plany o nauce śpiewu. Teraz ona i jej marzenia czekają na jedyną szansę powrotu do zdrowia – przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego.

O Weronikę walczy rodzina i przyjaciele z Suchowoli, Niedzielisk i Zamościa. Ty też zawalcz i zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku, a być może uratujesz komuś życie.

Akcja rejestracji "Pomóż Weronice i Innym" odbędzie się:
Data: 25.09.2016
Godzina: 10:00-16:00
Miejsce: Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Niedzieliskach
Adres: Niedzieliska 111, Niedzieliska

Weronika to pacjent chory na nowotwór krwi, który potrzebuje szpiku od niespokrewnionego dawcy

Informacje o wydarzeniu

Event date:
Niedziela, 25, Wrzesień, 2016 - 10:0016:00
Event address:
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Niedzieliskach
Event address:
Niedzieliska 111
22-460 Niedzieliska
Polska

Organizator:

Koordynator akcji:
Katarzyna Poniatowska
Contact organizer email:
katarzyna.poniatowska@dkms.pl
Contact organizer phone:
+48 668 669 327

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą