Pomagamy Judycie, Bartkowi i Innym!

Mam na imię Judyta i mam 28 lat, aktualnie mieszkam w Zabrzu z narzeczonym. Pochodzę z Korfantowa, tam mieszka większość mojej rodziny. Od początku października dokuczało mi przemęczenie i sporadyczny ból głowy. 18 października 2018 r. objawy się nasiliły. Jestem diagnostą laboratoryjnym, wiec tego dnia po przyjściu do pracy zrobiłam badanie morfologii, w której leukocyty były bardzo wysokie. Potwierdziły się moje obawy, jestem chora na aplazje szpikową.

Od zawsze lubiłam sport, przed pojawieniem się choroby biegałam ok. 6-10 km, oraz często jeździłam na rolkach z przyjaciółmi. Chodziłam w góry z zamiarem zdobycia korony polskich gór. Poza sportem bardzo lubię czytać książki, głównie fantastykę i thrillery. Planowałam podróże w różne miejsca (m.in. Islandia), ślub i założenie rodziny. Na dzień dzisiejszy i najbliższy czas to nie jest niestety możliwe. Proszę o pomoc, to nic nie kosztuje i nie boli, a czasem jest jedyną szansą dla osoby chorej.

Bartek ma 6 lat, chodzi do przedszkola w Zabrzu i jest w grupie Pszczółek. Pierwszy raz do szpitala trafił na zapalenie krtani mając zaledwie 9 miesięcy. Okazało się, że ma niską hemoglobinę i przetoczono mu krew. Od tamtej pory rozpoczęła się jego droga po szpitalach, był 35 razy hospitalizowany i miał 25 przetoczeń krwi.

W kwietniu 2016 r. zdiagnozowano u Bartka Beta Talasemię, a pół roku później wrodzoną Stomatocytozę. Jedyną szansą na powrót do normalności jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. 16 października 2018 r rozpoczęło się poszukiwanie bliźniaka genetycznego.

Największym marzeniem Bartka jest być zdrowym i nie jeździć do szpitala. Lubi wspólne wycieczki z rodzicami i rodzeństwem. Spędzać czas z dziadkami, grać w piłkę nożną i planszówki z kolegami. Budować klocki Lego i oglądać bajki z Jasiem Fasolą. Proszę, pomóż Bartkowi pokonać chorobę, zarejestruj się i zostań dawcą. Te kilka minut może uratować życie.

Judyta i Bartek, to pacjenci chorzy na nowotwór krwi, który potrzebują przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Nic straconego! Wciąż możesz zostać dawcą zamawiając pakiet przez internet.

Informacje o wydarzeniu

Event date:
Sobota, 15, Grudzień, 2018 - 9:0021:00
Event address:
Centrum Handlowe Forum Gliwice
Event address:
Lipowa 1
44-100 Gliwice
Polska

Organizator:

Organizator:
Justyna Kołaczek
Contact organizer email:
justyna.kolaczek@dkms.pl
Organizator:
+48 22 882 95 70

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą