Pomóż Dominikowi i Innym!

Mam na imię Dominik. Pochodzę z Płochocina – tu się wychowywałem, chodziłem do podstawówki, tu mieszkają moi Rodzice i ja. Kilka dni temu skończyłem 34 lata. Pewnie byłby to szalony dzień, gdyby nie to, że znów jestem w szpitalu.

Torbę na laptopa do pracy i plecak podróżny rzuciłem w kąt. Po 12 latach od, wydawało się, wygranej walki z ostrą białaczką limfoblastyczną, ponownie walczę z chorobą. W 2006 roku, tuż przed letnią sesją na III roku studiów dowiedziałem się, że jestem chory. Początkowo myślałem, że to wyrok. Długie leczenie, pobyty w szpitalu, ciężka chemia zastąpiły studia i całą moją codzienność. Ale nie poddałem się. Po dwóch latach trudnej walki przezwyciężyłem chorobę. Wznowiłem i skończyłem studia, podróżowałem i rozpocząłem pracę w zawodzie. Postanowiłem nadrobić czas spędzony w szpitalnym łóżku. Żyłem pełnią życia, by nie stracić już ani sekundy. Muzyka, sport i książki wypełniały moje życie. Podróże pozwalały spełniać marzenia.

Jednak los doświadczył mnie ponownie. W lipcu tego roku ból brzucha okazał się nawrotem choroby. Wróciłem na szpitalne korytarze i do szpitalnej izolatki. Prawdopodobnie będę potrzebował przeszczepienia szpiku.

W tych trudnych chwilach są ze mną, tak jak i poprzednim razem, moi bliscy – Rodzina i Przyjaciele. To Oni dają mi siłę do walki. Tak bardzo zaangażowali się, aby pomóc nie tylko mi, ale i Innym chorym na nowotwory krwi. Postanowili zorganizować zbiórki oraz akcje rejestracji dawców. Dlatego proszę, nie bój się pomagać – oddanie szpiku nie boli, a może uratować czyjeś życie.

Dominik to Pacjent chorujący na nowotwór krwi

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Nic straconego! Wciąż możesz zostać dawcą zamawiając pakiet przez internet.

Informacje o wydarzeniu

Termin:
Niedziela, 2, Wrzesień, 2018 - 14:0020:00
Event address:
Dożynki Gminne na Boisku FC Płochocin
Adres:
ul. Lipowa 3
05-860 Płochocin
Polska

Organizator:

Organizator:
Anna Grad
Contact organizer email:
anna.grad@dkms.pl
Organizator:
+48 22 882 95 74

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą