Pomóż Helence i innym

"Kamila i Michał Gołosz wraz z rodziną – córkami Marysią i Helenką mieszkają w Biskupcu. Kamila pochodzi z gminy Lidzbark Warmiński, uczyła się w Bartoszycach, Michał natomiast pochodzi spod Reszla.

W listopadzie 2017 przyszła na świat ich druga córeczka, Helenka. Niestety od urodzenia u Helenki pojawiły się problemy ze zdrowiem – żółtaczka, wysoka gorączka, pierwsze transfuzje krwi. Początkowo lekarze nie potrafili jednoznacznie postawić diagnozy, mimo, że jej stan coraz bardziej się pogarszał.

W lutym 2018 Helenka trafiła do szpitala w Warszawie, gdzie potwierdziło się najgorsze – diagnoza – bardzo rzadka choroba HLH.

Malutka Helenka codziennie wraz z mamą stawia czoło chemioterapii, niestety już teraz wiadomo, że to nie wystarczy. Helenka żeby żyć, musi przejść przeszczepienie szpiku, które może uratować jej życie.

Poszukiwania dawcy zostały już rozpoczęte, ale my możemy pomóc jej już teraz.

Pamiętajmy – możemy pomóc Helence i inneym potrzebującym pacjentom – wystarczy zarejestrować się w bazie Fundacji DKMS i czekać na telefon, który będzie mógł uratować komuś życie!"

Helenka, to pacjentka chora na nowotwór krwi, która potrzebuje przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego

Informacje o wydarzeniu

Event date:
Niedziela, 15, Kwiecień, 2018 - 9:0018:00
Event address:
Termy Warmińskie
Event address:
Kąpielowa 1
11-100 Lidzbark Warmiński
Polska

Organizator:

Organizator:
Katarzyna Baran
Contact organizer email:
katarzyna.baran@dkms.pl
Organizator:
+48 22 882 95 57

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą