Pomóż Joannie i Innym!

Moja lekarz prowadząca przyszła do mnie z uśmiechem na twarzy i w najdelikatniejszy sposób przekazała mi informację, że to ostra białaczka szpikowa. A jej uśmiech zaraził mnie i natchnął, by pokonać chorobę. – opowiada Joanna Rojek, która od wiosny zmaga się z nowotworem krwi.
Jest szczęśliwą żoną i mamą dwójki wspaniałych dzieci. Joanna chyba dla nikogo z Pyrzyc nie jest osobą anonimową, gdyż właśnie stąd pochodzi, a od lat związana jest z oświatą, jako nauczycielka niemieckiego oraz z kościołem, jako organistka. Jestem wdzięczna rodzinie, przyjaciołom i znajomym za wsparcie modlitewne, odwiedziny, telefony - mówi Joanna - jest to dla mnie ogromna pociecha i pomaga walczyć.
Wiedząc, że jedyną szansą na pokonanie białaczki, nie tylko dla niej, ale dla wszystkich pacjentów, jest przeszczepienie szpiku lub krwiotwórczych komórek macierzystych, Asia pełna nadziei mówi: Marzyłam o tym, żeby znaleźć chwilę dla siebie, dla rodziny i gdzieś wyjechać na wakacje. Oczywiście nie udało się tego zrobić przez moją chorobę. Teraz robimy wszystko, aby udało się zwalczyć chorobę i abym wróciła zdrowa do swojej kochanej rodziny. Dlatego tak ważna jest organizacja akcji rejestracji potencjalnych Dawców szpiku w Pyrzycach i w Barlinku. A to dzięki Wam kochani mieszkańcy, niemożliwe może stać się możliwym. Podzielcie się z innymi tym, co najpiękniejsze - darem życia.
Następnie cytuje: „Gdy słyszymy złe wieści o czyjejś chorobie szepczemy: Teraz może pomóc tylko cud. I czekamy jak ktoś inny zajmie się tym cudem. Ale cudem nie jest to, co robią inni. Cudem może być to, że zwykli ludzie mogą zrobić coś niezwykłego.”

Joanna to pacjent chory na nowotwór krwi, który potrzebuje szpiku od niespokrewnionego dawcy

Informacje o wydarzeniu

Termin:
Niedziela, 3, Lipiec, 2016 - 10:0016:00
Event address:
Adres:
Plac Ratuszowy 1
74-200 Pyrzyce
Polska

Organizator:

Organizator:
Ewa Nawrot
Contact organizer email:
ewa.nawrot@dkms.pl
Organizator:
22 882 95 67

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą