Pomóż Kamili i Innym

,,Dlaczego znów ja? Dlaczego muszę po raz trzeci cierpieć?"– zadaje sobie pytanie 14-latka z Bydgoszczy. Następnie bez strachu dodaje: „Hej chorobo! Ja Kamila Makowska, która pokonała białaczkę i przeżyła przeszczep serca, wyzywam Cię na kolejny pojedynek!” Historia Kamili wydaje się wręcz niewiarygodna! Skąd w tak młodej osobie tyle hartu ducha, by mimo cierpienia triumfować, a mimo prowokacji losu dalej stawać z wypiętą piersią naprzeciw chorobie?

„Miesiąc po moim urodzeniu zdiagnozowano u mnie ostrą białaczkę limfoblastyczną. Jako niemowlak zwyciężyłam tą paskudną chorobę. Po 10 latach moje serce odmówiło posłuszeństwa. Przez okres 6 miesięcy byłam podłączona do komór, które wspomagają serce. Jedynym wyjściem był przeszczep serca.


10 maja 2012 roku przeszczepiono mi serce. Na dodatek w ubiegłym roku zachorowałam na nowotwór - chłoniak Burkitta.” – dzieli się z nami Kamila, która właśnie dowiedziała się, że tym razem zwycięstwo nad kolejnym śmiertelnym zagrożeniem nie zależy tylko od niej. Kamila potrzebuje przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego. Niestety to nie koniec złych wieści. Kamila ma bardzo rzadki genotyp.


,,Na całym świecie nie ma dla niej Dawcy! Teraz wszystko zależy od nas! Poprzez akcję rejestracji szukamy Dawcy dla Kamili i Innych. To od Ciebie zależy, kto dowie się o akcji! Poinformuj najbliższych, przyjdź i zarejestruj się, jako potencjalny Dawca!"

Kamila to pacjentka chora na nowotwór krwi, który potrzebuje szpiku od niespokrewnionego dawcy

Informacje o wydarzeniu

Termin:
Niedziela, 29, Listopad, 2015 - 12:0017:00
Event address:
Gimnazjum
Adres:
Słoneczna 5
56-504 Dziadowa Kłoda
Polska

Organizator:

Organizator:
Rafał Młodzikowski
Contact organizer email:
rafal.mlodzikowski@dkms.pl
Organizator:
22 882 95 57

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz przyjść na Dzień Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą