Pomóż Martynce i Innym!

Martynka to wyjątkowa 6 - letnia dziewczynka, która jest prawdziwą księżniczką dla całej swojej rodziny. Razem ze starszą siostrą Gabrysią, potrafią rozweselić dorosłe towarzystwo rodziców, wujków, cioć i gromady kuzynów z Chełmca, Wielogłów i okolic Nowego Sącza.
W lutym 2016 roku zdiagnozowano u dziewczynki bardzo rzadką i niezwykle ciężką chorobę genetyczną - leukodystrofię metachromatyczną. Martynka potrzebuje przeszczepienia szpiku od niespokrewnionego dawcy. Na dzień dzisiejszy, poza walką z objawami nie ma innej metody leczenia tej choroby. Martynka zdaje sobie sprawę, że jest chora. Mimo tego, nie traci pogody ducha. Pociesza swoich rodziców, Urszulę i Jacka: „Nie martwcie się o mnie. Wszystko będzie dobrze!” i wraca do swoich ulubionych postaci – zwariowanych stworków ulepionych z plasteliny. W przyszłości Martynka chciałaby być księżniczką albo lekarzem. Mogłaby rozkazać chorobie odejść lub ją wyleczyć.


Rodzina Martynki apeluje: „Kochani!!! Martynka potrzebuje przeszczepu i liczy na Waszą pomoc! Przyjdź do nas 8 maja i zarejestruj się! Może to właśnie Ty jesteś genetycznym bliźniakiem Martynki lub innych czekających na przeszczep. Może to właśnie Ty uratujesz im życie!”

Martynka to pacjent chory na nowotwór krwi, który potrzebuje szpiku od niespokrewnionego dawcy

Informacje o wydarzeniu

Termin:
Niedziela, 8, Maj, 2016 - 9:0015:00
Event address:
Adres:
Marcinkowicka 9
33-395 Chełmiec
Polska

Organizator:

Organizator:
Anna Makarewicz
Contact organizer email:
anna.makarewicz@dkms.pl
Organizator:
22 882 95 71

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz przyjść na Dzień Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą