Pomóż Szymonowi i Innym

Szymon ma zaledwie 11 lat, ale chcąc zrozumieć swoją chorobę podjął rozmowę z lekarzem prowadzącym i zadawał pytania, których dojrzałością zadziwił wszystkich dorosłych. Rozmawiał o aplazji szpiku – bo właśnie taką diagnozę rodzina Szymona usłyszała w kwietniu. Jedyną możliwością, aby Szymon wrócił do zdrowia jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego.

Szymon chce wrócić do rodzinnego domu w Wągrowcu i do Szkoły Podstawowej nr 2 gdzie ma swoich ulubionych kolegów. Chce być cały czas z mamą Marzeną, tatą Krystianem i ukochaną siostrą Wiktorią. W zaciszu swojego pokoju zgłębiać wiedzę na temat komputerów i komputerowych programów – bo Szymon ma bardzo sprecyzowane marzenie – chce być sławnym informatykiem, tworzącym oprogramowanie i sprzęt. Rodzice mówią, że to „mały mózg operacyjny.

Każdy z nas może pomóc nie tylko Szymonowi, ale wszystkim Pacjentom potrzebującym przeszczepienia od dawców niespokrewnionych. „Razem możemy więcej. Twoja rejestracja jako potencjalny dawca szpiku, znaczy naprawdę więcej niż możesz sobie wyobrazić. Możesz podarować szansę na życie” – apelują rodzice Szymona – „Przyjdź! Zarejestruj się”

Szymon, to pacjent chory na nowotwór krwi, który potrzebuje przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego

Informacje o wydarzeniu

Event date:
Niedziela, 24, Czerwiec, 2018 - 9:0014:00
Event address:
Event address:
Betania przy Parafii św. Jakuba Apostoła, Wą-growiec
62-100 Wągrowiec
Polska

Organizator:

Organizator:
Ewa Nawrot
Contact organizer email:
ewa.nawrot@dkms.pl
Organizator:
22 882 95 67

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą