Poznaj dzielnego chłopca

20 Maj 2015

Szymonek jest pogodnym i inteligentnym 5-latkiem z Trzemeszna. Na początku roku szkolnego został dumnym uczniem „zerówki”. Jego ulubionymi przedmiotami są matematyka oraz plastyka. Mimo młodego wieku planuje już karierę piłkarza. Dzielnie trenuje kopanie piłki z tatą Szczepanem i bratem Kamilem. Fascynuje ich również gra w Fifę, w której to chłopaki rozgrywają wirtualne mecze o najwyższe stawki. Szymonek, od dłuższego już czasu, dokładnie planował wakacyjną wyprawę z rodziną do Krakowa. Niestety ostra białaczka limfoblastyczna pokrzyżowała jego marzenia.

Mały Szymonek choruje na białaczkę, lecz gorąco wierzy w powrót do domu i do zdrowia. Jego jedyną szansą na to jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego. Jego wiernym towarzyszem podczas leczenia jest ciuchcia Tomek. Natomiast kolejne odcinki ulubionej kreskówki, jaką jest "Tomek i Przyjaciele", pozwalają mu, chociaż na chwilę zapomnieć o cierpieniu oraz samotności.

Szymonek od Świąt Bożego Narodzenia przebywa w szpitalnej izolatce, gdzie jego mama, Kasia towarzyszy mu podczas ciężkiej walki ze skutkami chemioterapii. Szymonek, widząc zmartwioną mamę, pociesza ją: „Wiem, że mam chorą krew, ale już niedługo mamusiu lekarze mnie wyleczą i wrócę do domu”.

Bliscy Szymonka nie potrafią czekać bezczynnie – sami zainicjowali poszukiwania jego bliźniaka genetycznego. Aby dać wsparcie Pacjentom znajdującym się w podobnej sytuacji, co mały Szymon, rodzina oraz ich przyjaciele w Trzemesznie i okolicach zorganizowali akcję rejestracji potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych „Pomóż Szymonkowi i Innym!”.

Kasia, mama Szymonka prosi o pomoc: „Gorącą apeluję do wszystkich o pomoc dla naszego Szymonka i pacjentów dotkniętych nowotworem krwi. Pragniemy, żeby był zdrowym dzieckiem, mógł chodzić do szkoły, uczyć się i grać w wymarzoną piłkę. Jeśli tylko jesteście zdrowi, rejestrujcie się! Wasz szpik może uratować życie naszego Szymonka, a na pewno innych pacjentów dotkniętych nowotworem krwi. Każdy z was może być lekarstwem i niejednokrotnie jedyną szansą na życie!”

TY TEŻ MOŻESZ POMÓC! ZAREJESTRUJ SIĘ ONLINE