Sebastian i Inni potrzebują Twojej pomocy!

Mam na imię Sebastian, mam 31 lat i od urodzenia mieszkam w Częstochowie. Wraz z żoną Olgą mamy synka Gabrysia, który w maju skończy 3 latka. Na kwiecień żona ma termin porodu bliźniaków: syna i córki.

W 2019 r. wszystko układało się bardzo dobrze. Zakup swojego mieszkania, druga ciąża. Jako, że pracowałem za granicą rzadko bywałem w domu. Na początku sierpnia zaczęły się pierwsze objawy, zrobiły mi się 2 afty na wewnętrznej stronie policzka. Po dwóch tygodniach zniknęły, minęły cztery dni i wyskoczyły 3 następne, a po tygodniu było ich już 6. W połowie września musiałem przyjechać do Polski, ponieważ żona trafiła do szpitala. Wykorzystałem ten czas i udałem się do lekarza. Otrzymałem skierowanie na badanie krwi i pojawiły się pierwsze oznaki, że coś jest nie tak. Następnie wizyta u Pani doktor i pilne skierowanie na badanie szpiku.

Pamiętam, że to był wtorek, Wrocławska Klinika Hematologiczna godzina 13:00 i diagnoza - ostra białaczka szpikowa. W pierwszej chwili ciężko to sobie poukładać. Prawie wybiegłem ze szpitala. Chwila, żeby ochłonąć i niestety trzeba poinformować rodzinę. Zaledwie cztery dni później w poniedziałek byłem już na oddziale hematologicznym Wrocławskiej Kliniki. W środę pierwsza chemia.

Mniej więcej w połowie leczenia dowiedziałem się, że jestem genetycznie obciążony i wymagane jest przeszczepienie szpiku - tylko Dawca może mi pomóc.

Przed chorobą wolny czas, który udało mi się zorganizować spędzałem na wędkowaniu. Jest to hobby, które pozwala mi się odprężyć i zapomnieć o trudach dnia codziennego. Obecnie najważniejsze to wrócić do formy i pracy, by móc utrzymać rodzinę. Wszystkie nasze marzenia po diagnozie prysły jak bańka mydlana.

Nie bądź obojętny, poświęć chwilę na rejestracje i daj szansę mi i innym chorym na nowe życie. Zostań potencjalnym Dawcą szpiku!

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Nic straconego! Wciąż możesz zostać dawcą zamawiając pakiet przez internet.

Informacje o wydarzeniu

Termin:
Sobota, 18, Styczeń, 2020 - 9:0015:00
Event address:
Jagiellończycy – Polskie Centrum Handlowo-Usługowe
Adres:
Brzozowa 2/8
42-200 Częstochowa
Polska

Organizator:

Organizator:
Marek Wybraniec
Contact organizer email:
marek.wybraniec@dkms.pl
Organizator:
606724384

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą