Siatkówka

Współpraca z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej (PZPS)

Konferencja prasowa DKMS siatkówka

Współpraca pomiędzy Fundacją DKMS a Polskim Związkiem Piłki Siatkowej (PZPS) rozpoczęła się w 2014 roku kiedy to akcje rejestracji zainaugurowaliśmy podczas rozgrywek Ligi Europejskiej w Miliczu, Wałbrzychu i Koszalinie. Wówczas udało nam się zarejestrować 140 nowych potencjalnych Dawców.

Od tego czasu systematycznie prowadzimy rejestrację potencjalnych Dawców na meczach Reprezentacji Polski zarówno Mężczyzn jak i Kobiet.

Rejestrowaliśmy m.in. podczas następujących wydarzeń:

Liga Europejska (CEV European Leauge)

World Grand Prix

Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn w 2014 roku
(FIVB World Championship 2014)

Liga Światowa
(FIVB World Leauge)

 

W 2014 roku w Polsce rozegrane zostały Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, które zakończyły się złotym medalem dla naszej reprezentacji. Turniej rozgrywany był w takich miastach jak: Warszawa, Wrocław, Łódź i Katowice. Areny wypełniły się do ostatniego miejsca siedzącego a sportowe emocje towarzyszyły nam przez cały turniej. Podczas rozgrywek udało nam się przeprowadzić aż 11 akcji rejestracyjnych, które w sumie przyniosły aż 1684 nowych potencjalnych Dawców. Tylko podczas meczu otwarcia rozegranego na PGE Narodowym do bazy dołączyło 373 osób. Ogromne i niespotykane dotąd wydarzenie, jakim było rozegranie meczu siatkarskiego na stadionie piłkarskim wymagało zaangażowania ponad 100 wolontariuszy, którzy zachęcali i rejestrowali potencjalnych Dawców.

Fazę zasadniczą Ligi Światowej w 2016 Reprezentacja Polski rozegrała w Łodzi na Atlas Arenie zaś Turniej Finałowy rozegrany został na TAURON Arenie w Krakowie. Łącznie na rozgrywkach Ligi Światowej zarejestrowało się 274 potencjalnych Dawców.

 

Liga Światowa 2015 W ramach rozgrywek Ligi Światowej w 2015 roku udało nam się przeprowadzić rejestrację na meczach Reprezentacji Polski z Rosją, Iranem i USA. Mecze rozgrywane w Ergo Arenie, Hali Sportowej w Częstochowie oraz TAURON Arenie Kraków przyniosły 359 nowych potencjalnych Dawców.

Liga Światowa 2016 Fazę zasadniczą Ligi Światowej w 2016 Reprezentacja Polski rozegrała w Łodzi na Atlas Arenie zaś Turniej Finałowy rozegrany został na TAURON Arenie w Krakowie. Łącznie na rozgrywkach Ligi Światowej zarejestrowało się 274 potencjalnych Dawców.

Zaserwuj komuś życie

Współpraca z Profesjonalną Ligą Piłki Siatkowej (PLPS)

Konferencja prasowa podczas finału pucharu Polski w piłce siatkowej mężczyzn 2016

Oficjalna inauguracja współpracy pomiędzy Fundacją DKMS a Profesjonalną Ligą Piłki Siatkowej (PLPS S.A.) nastąpiła podczas Finału Pucharu Polski w Siatkówce Mężczyzn w 2016 roku rozgrywanego na Hali Orbita we Wrocławiu. Wówczas przez 3 dni udało nam się zarejestrować 181 nowych potencjalnych Dawców szpiku.

Wcześniej udało nam się przeprowadzić kilka akcji rejestracji m.in. z pojedynczymi klubami sportowymi oraz na turniejach finałowych o Puchar Polski począwszy od 2015 roku.

Razem udało nam się przeprowadzić rejestracje podczas:

Finału Pucharu Polski w Siatkówce Kobiet w Zielonej Górze, 2017 r.

Finału Pucharu Polski w Siatkówce Mężczyzn we Wrocławiu, 2017 r.

 

W weekend 4-5 lutego podczas rozgrywek o Puchar Polski w Siatkówce Kobiet, udało nam się zarejestrować 40 nowych potencjalnych Dawców.

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku na meczu siatkówki kobiet DKMS
Mecz siatkówki kobiet DKMS
 

Rozgrywki PLUS Ligi i ORLEN Ligi Na wiosnę w sezonie 2015/2016 wspólnie z klubami PLUS Ligi oraz ORLEN Ligi byliśmy obecni podczas 19 meczów w całej Polsce. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wolontariuszy i klubów udało nam się zarejestrować blisko 300 nowych potencjalnych Dawców. Finał Pucharu Polski w Siatkówce Mężczyzn we Wrocławiu

Turniej Finałowy rozegrany został na Hali Stulecia w dniach 14-15 stycznia 2017 r. Podczas meczów półfinałowych oraz finału udało nam się zarejestrować 80 nowych potencjalnych Dawców.

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku na meczu siatkówki
mecz siatkówki DKMS

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku na meczach siatkówki, stanowisko rejestracyjne

ORAZ: Superpucharu Polski w Siatkówce Mężczyzn w Poznaniu, 2014 r. Finału Pucharu Polski w Siatkówce Mężczyzn w Gdańsku, 2015 r. Superpucharu Polski w Siatkówce Kobiet w Zawierciu 2015 r. Finału Pucharu Polski w Siatkówce we Wrocławiu, 2016 r. Rozgrywek PLUS Ligi, od sezonu 2015/2016 r. Rozgrywek ORLEN Ligi, od sezonu 2015/2016 r.

CO OSIĄGNELIŚMY DO TEJ PORY...

4930 potencjalnych dawców szpiku zarejestrowanych podczas wydarzeń sportowych

13 dawców zarejestrowanych podczas wydarzeń sportowych, podzieliło się częścią siebie.

94- tyle akcji rejestracyjnych zorganizowaliśmy podczas wydarzeń sportowych.

Zobacz co jeszcze możesz zrobić!