Tour De Pologne dla życia

12 Sierpień 2014

Z radością ogłaszamy, że nasi ambasadorowie tegorocznego Tour De Pologne dla Amatorów - aktorzy grający trzy główne role w ostatnio zekranizowanej powieści "Kamienie na szaniec": Marcel Sabat - Zośka; Tomasz Zientek - Rudy i Kamil Szeptycki - Alek, ukończyli symboliczny wyścig dedykowany dla wszystkich osób zaangażowanych w walkę z rakiem krwi, wyścig o życie.

Jako pierwszy, z naszej trójki, dojechał do mety Kamil Szeptycki zajmując 693 miejsce wśród ponad 1400 uczestników, 149 w kategorii M2, uzyskując prędkość 1:23:45 na trasie 38 kilometrów.

Kolejny do mety dojechał Marcel Sabat w czasie 1:37:09, zajmując 1073 miejsce wśród wszystkich uczestników TDP dla Amatorów, a 202 w kategorii M2.

Ostatni z naszej reprezentacji dojechał Tomasz Zientek, który jak inni zmagając się z tłumem na trasie, własnym ciałem i wyjątkowo stromym nachyleniem terenu przyjechał niecałe 10 minut po Marcelu.

Panowie dzielnie trzymali się drogi nawet przy podjazdach osiągających ponad 20 stopniowe nachylenie. W chwilach zwątpienia myśleli o determinacji, jaka potrzebna jest walczącym z rakiem krwi pacjentom. Wyścig ten zadedykowali wszystkim tym, którzy walczą z chorobą nowotworową krwi.

Więcej informacji o przygotowaniach do wyścigu i wrażeniach ambasadorów po tym wydarzeniu znajduje się TUTAJ