Szymonek potrzebuje Twojej pomocy

Dzielny, mały Szymon chory na białaczkę, gorąco wierzy w powrót do domu i do zdrowia. Jego jedyną szansą na to jest przeszczepienie komórek macierzystych bądź szpiku od Dawcy niespokrewnionego.
Od Świąt Bożego Narodzenia leży w szpitalnej izolatce. Jego kochająca mama, Kasia, towarzyszy małemu chłopcu podczas jego ciężkiej walki ze skutkami chemioterapii. Szymonek, widząc zmartwioną mamę pociesza ją - „Wiem, że mam chorą krew, ale już niedługo, Mamusiu, lekarze mnie wyleczą i wrócę do domu”.
Szymonek jest pogodnym i inteligentnym 5-latkiem z Trzemeszna. Na początku roku szkolnego został dumnym uczniem „zerówki”. Jego ulubionymi przedmiotami są matematyka oraz plastyka. Mimo młodego wieku planuje już karierę piłkarza. Dzielnie trenuje kopanie piłki z kochającym tatą, Szczepanem i troskliwym bratem, Kamilem. Fascynuje ich również gra w Fifę, w której to chłopaki rozgrywają wirtualne mecze o najwyższe stawki. Szymonek, od dłuższego już czasu, dokładnie planował wakacyjną wyprawę z rodziną do Krakowa.
Niestety ostra białaczka limfoblastyczna pokrzyżowała jego marzenia! Teraz walczy z rakiem krwi! Jego wiernymi towarzyszami podczas leczenia, oprócz mamy, jest ciuchcia Tomek. Natomiast kolejne odcinki jego ulubionej kreskówki, jaką jest Tomek i Przyjaciele, pozwalają mu, chociaż na chwilę, zapomnieć o cierpieniu oraz samotności. Dodatkowo wiemy już, iż Szymonek wakacje spędzi, jedynie oglądając lato przez szpitalne okno.
Kasia, mama Szymonka, apeluje o pomoc!
„Gorącą apeluję do wszystkich o pomoc dla naszego Szymonka i pacjentów dotkniętych nowotworem krwi. Pragniemy, żeby był zdrowym dzieckiem, mógł chodzić do szkoły, uczyć się i grać w wymarzoną piłkę. Jeśli tylko jesteście ogólnie zdrowi, w wieku 18-55 lat, rejestrujcie się! Wasz szpik może uratować życie naszego Szymonka, a na pewno innych pacjentów dotkniętych nowotworem krwi. Każdy z was może być lekarstwem i niejednokrotnie jedyną szansą na życie!”


Rejestracji będzie można dokonać w sobotę i niedzielę w godzinach od 10:00 do 18:00.

Szymon to pacjent chory na nowotwór krwi, który potrzebuje szpiku od niespokrewnionego dawcy

Informacje o wydarzeniu

Termin:
Sobota, 30, Maj, 2015 - 10:00Niedziela, 31, Maj, 2015 - 18:00
Event address:
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
Adres:
Pl. Michała Kosmowskiego 5
62-240 Trzemeszno
Polska

Organizator:

Organizator:
Joanna Surdyk
Contact organizer email:
joanna.surdyk@dkms.pl
Organizator:
22 882 95 65

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz przyjść na Dzień Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą