Trzy wymazy i do bazy dla Jarka z Torunia

Nazywam się Jarek Aleksandrowicz i mam 16 lat. Ja i moja rodzina jesteśmy mieszkańcami Torunia. Mama jest nauczycielką języka polskiego, tata pracuje w branży logistycznej. Moja starsza siostra Natalia ma 20 lat i studiuje w Poznaniu. Młodsza Kamilka ma 5 lat i chodzi do przedszkola. Ja jestem uczniem I LO w Toruniu.

Całą nasza trójkę łączy wspólna pasja – taniec. Zawsze kibicowaliśmy sobie na zawodach, układaliśmy choreografię dla szkolnego zespołu tanecznego oraz przygotowywaliśmy z innymi uczniami koncerty charytatywne i pokazy. W wolne dni graliśmy w gry planszowe, oglądaliśmy filmy i programy taneczne. Wakacje zawsze spędzaliśmy razem. Tak było do niedawna…

W sierpniu tego roku zdiagnozowano u mnie ostrą białaczkę szpikową . Sale taneczne zamieniłem na sale szpitalne. Obecnie przyjmuję chemioterapię w szpitalu w Bydgoszczy. Aby żyć, będę potrzebować przeszczepienia szpiku kostnego od niespokrewnionego Dawcy.

Codziennie wiele osób słyszy diagnozę, która przewraca ich życie do góry nogami – białaczka. Jedynym dla nich lekarstwem jest znalezienie tzw. „bliźniaka genetycznego”, który podzieli się cząstką siebie i da szanse na nowe życie. Dlatego proszę zarejestruj się w bazie Fundacji DKMS. Rejestracja jest bezpłatna i trwa tylko 10 min. Dla Ciebie to tylko 10 min., ale dla mnie i innych chorych to może być całe życie.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Nic straconego! Wciąż możesz zostać dawcą zamawiając pakiet przez internet.

Informacje o wydarzeniu

Event date:
Sobota, 14, Grudzień, 2019 - 11:00Niedziela, 15, Grudzień, 2019 - 19:00
Event address:
Atrium Copernicus
Event address:
Żółkiewskiego 15
87-100 Toruń
Polska

Organizator:

Organizator:
Leszek Lewandowski
Contact organizer email:
leszek.lewandowski@dkms.pl
Organizator:
228829565

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą