Urząd Gminy

„Mam najlepszych rodziców i rodzeństwo na świecie. Bez ich pomocy i wsparcia, nie byłabym tą osobą, którą jestem teraz” – opowiada 27-letnia Ania Chmielewska z Ozorowa. W lipcu 2013 roku usłyszała diagnozę – chłoniak skóry. Zanim zachorowała, Ania pracowała, jako fizjoterapeuta w przychodni w Siedlcach. „Praca daje mi dużo satysfakcji, jest moją pasją. Z nią wiążę swoją przyszłość, dlatego chciałbym do niej jak najszybciej wrócić”. Pomimo choroby Ania jest pełna energii, którą pożytkuje realizując swoje liczne zainteresowania. Jednak najbardziej uwielbia poznawać ludzi i im pomagać. Dlatego wierzy, że to i oni jej pomogą:
„Wyszłam ze swoją chorobą do ludzi, żeby wiedzieli, że nowotwór to nie wyrok i by nie był to temat tabu. Niech moja historia pokaże wszystkim, że nie warto się zamykać ze swoimi problemami w domu. Trzeba o nich mówić, bo wokół nas jest wiele życzliwych ludzi, którzy chcą nam pomóc”.
Szansą na całkowite wyleczenie jest dla Ani przeszczep szpiku od Dawcy niespokrewnionego.
„Pomagajmy sobie nawzajem. Choroba nie wybiera. Dziś ja potrzebuję pomocy, jutro to możecie być Wy. Bardzo Was proszę, kto może niech się zarejestruje, jako Dawca. Lek nosicie w sobie. Oddając cząstkę siebie, dajecie szansę na nowe życie. Nie bądźmy obojętni!” – apeluje Ania, której dewizą jest powiedzenie, iż wiara czyni cuda.

Ania to pacjent chory na nowotwór krwi, który potrzebuje szpiku od niespokrewnionego dawcy

Informacje o wydarzeniu

Event date:
Niedziela, 6, Marzec, 2016 - 10:0016:00
Event address:
Urząd Gminy
Event address:
Siedlecka 56C
08-130 Kotuń
Polska

Organizator:

Organizator:
Ewa Nawrot
Contact organizer email:
ewa.nawrot@dkms.pl
Organizator:
22 882 95 67

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą