Zostanę potencjalnym Dawcą szpiku w Kętach

Mam na imię Michał, mam 28 lat i pochodzę z Kęt. Obecnie wraz z żoną Helen mieszkam w Londynie, gdzie studiuję i pracuję. Do kwietnia tego roku moje życie skupiało się wokół rodziny i pracy. Niestety 27 kwietnia dowiedziałem się, że mam chłoniaka Hodgkina w bardzo zaawansowanej formie. Nowotwór zaczął dawać już przerzuty.

Obecnie jestem leczony kolejnymi cyklami chemioterapii. Dwie poprzednie niestety okazały się nieskuteczne. Jeżeli tym razem chemia nie pomoże, to będę musiał otrzymać przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Przerwy w leczeniu poświęcam na swoje pasje, uwielbiam domowe wypieki. W każdym tygodniu staram się upiec coś nowego: chleby, ciasta czy też muffinki. Chciałbym także wrócić do treningu wschodnich sztuk walk.

Zaledwie rok temu ożeniłem się z Helen, to dzięki jej niewyczerpanemu wsparciu jestem w stanie walczyć z chorobą. Po ślubie mieliśmy swoje plany, chcieliśmy skończyć studia, znaleźć godną pracę, kupić dom i założyć rodzinę. Teraz wiem, że to musi poczekać przynajmniej kilka lat. Być może powrót do zdrowia umożliwi mi przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Tak niewiele trzeba, aby uratować komuś życie. Dołącz do bazy potencjalnych dawców szpiku, a może uratujesz życie takim osobom jak ja. W imieniu wszystkich liczących na przeszczep z góry dziękuję.

Michał, to pacjent chory na nowotwór krwi, który potrzebuje przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Nic straconego! Wciąż możesz zostać dawcą zamawiając pakiet przez internet.

Informacje o wydarzeniu

Event date:
Niedziela, 18, Listopad, 2018 - 9:0014:00
Event address:
Kościół pw. św. Małgorzaty i św. Katarzyny
Event address:
A. Mickiewicza 4
32-650 Kęty
Polska

Organizator:

Organizator:
Piotr Aniśko
Contact organizer email:
piotr.anisko@dkms.pl
Organizator:
+48 22 882 95 62

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą