Paulina Karpicka

15 Listopad 2016

Przez wiele lat, czytając historie dawców komórek macierzystych, zazdrościłam im tego, że mogą przyczynić się do uratowania życia swoim bliźniakom genetycznym. Wszystkie te historie poruszają serce i umysł.

We wrześniu dostałam informację, że prawdopodobnie również stanę się częścią tych pięknych historii. Po wielu badaniach, potwierdzających zgodność z biorcą niespokrewnionym, dostałam najwspanialszą informację: Zgodność została potwierdzona!

Dziś, jestem już po oddaniu komórek macierzystych. Czas przeżyty od września był dla mnie okresem na przemyślenia, tego, co w życiu jest najważniejsze.

Wraz z informacją komu pomogłam, utwierdziłam się w przekonaniu, iż to zdrowie i chęć pomocy innym sprawia, że jesteśmy ludźmi, na których ten świat zasługuje. Pomimo chorób, bólu i cierpienia, możemy sprawić, że poczujemy się docenieni i ważni dla zupełnie obcych ludzi.

Nigdy nie powinniśmy zastanawiać się co do bezinteresownej pomocy. Nigdy również nie będę żałować tego, że zdecydowałam się dołączyć do bazy dawców!

Zdrowie w życiu jest najważniejsze, a to już od Ciebie zależy czy pomożesz. Wciąż potrzeba jak największej ilość osób, które są gotowe, aby pomóc. Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie się w bazie dawców. Pomożesz? Bo możesz – masz to w genach!