Jaś ma 4 latka.

Potrzebuje dawcy niespokrewnionego, aby żyć! Dotychczasowe poszukiwania nie dały rezultatu.

Może to właśnie Ty jesteś jego bliźniakiem genetycznym i uratujesz mu życie?

Dołącz do naszej rodziny

16 sierpnia 2020 roku Jaś wstał z bólem gardła. Następnego dnia z powodu pandemii Covid-19 skonsultowałam się telefonicznie z naszym pediatrą - zalecił standardowe lekarstwa i mieliśmy obserwować stan Jasia. Po zleconej morfologii lekarz dyżurny spojrzał na wyniki i kazał od razu pojechać na SOR. Następne tygodnie minęły na kolejnych badaniach i poszukiwaniu diagnozy, którą okazała się ostra białaczka limfoblastyczna. Lekarze robią co mogą, aby wyleczyć Jasia, ale jego obecny stan zdrowia, oraz obecność genu Philadelphia oznacza, że Jaś potrzebuje przeszczepienia szpiku.

Wystąpienie tego chromosomu w ostrej białaczce limfoblastycznej daje niestety znacznie gorsze rokowania.

Czasu jest mało bardzo mało, więc bardzo Cię proszę, poświęć tych kilka minut i zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku.​

CHCĘ ZOSTAĆ DAWCĄ

Nasza rodzina

Mam na imię Dorota jestem mamą Jasia. Na co dzień mieszkamy z Jasiem i jego siostrą Julią w Warszawie. Jestem nauczycielką angielskiego w szkole podstawowej. Julcia jest ośmioletnią drugoklasistką, która uwielbia rysować, śpiewać, tańczyć i jeździć na rowerze, tęskni za swoim braciszkiem gdy ten przebywa w szpitalu. Jaś ma ukochanych dziadków babcię Wiesię i dziadka Maćka. Babcia jest mistrzem rosołu i przytulania. Dziadek czasem odbiera Jasia z przedszkola i zawsze w plecaku ma coś słodkiego. Nie trudno więc zgadnąć, że Jaś tylko czeka na spotkanie z nimi.

Mam takie poczucie, że osoby, które będą chciały pomoc Jasiowi być może, uratują też kogoś innego. To byłby sens w tej całej chorobie - znaleźć dawcę też komuś innemu.

Prosimy zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku!
Daj szanse Jasiowi, oraz innym chorym na powrót do zdrowia!

Jaś Penzo

NA CZYM POLEGA REJESTRACJA?

ZAMÓW PAKIET REJESTRACYJNY

Zamów pakiet!
Wyślij e-maila, w którym podaj swoje imię
i nazwisko, adres do wysyłki oraz numer telefonu. Skompletujemy dla Ciebie paczkę
i zadzwonimy, aby przekazać wszystkie informacje.

POBIERZ WYMAZ

pobierz wymaz!
Rozdaj pakiet do samodzielnej rejestracji swoim bliskim i znajomym. Każdy ma za zadanie wypełnić formularz, pobrać wymaz i całość
z powrotem oddać w Twoje ręce.

ODEŚLIJ BEZPŁATNIE PAKIET

Rejestracja zakończona!
Kiedy zbierzesz wypełnione pakiety rejestracyjne zamówimy do Ciebie kuriera, który odbierze paczkę i dostarczy ją do nas, abyśmy mogli zakończyć rejestrację wszystkich osób.

O dawstwie komórek macierzystych

Jako Dawca komórek macierzystych dajesz choremu najcenniejszy dar - szansę by żyć. Zastanawiasz się co wydarzy się kiedy okaże się, że możesz komuś pomóc? Poznaj poszczególne etapy prowadzące do pobrania.

Pobranie komórek macierzystych z krwi obwodowej

Agnieszka, Dawczyni szpiku
W 85% przypadków krwiotwórcze komórki macierzyste pobierane są z krwi obwodowej metodą aferezy. Procedura ta stosowana jest w medycynie od 1988 roku.

Pobranie szpiku z talerza kości biodrowej

Honorata, Dawczyni szpiku
W 15% przypadków szpik pobierany jest z talerza kości biodrowej, a nie, jak się powszechnie uważa, z rdzenia kręgowego czy kręgosłupa. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym.