Czy chcesz przyczynić się do uratowania życia Tomka i Innych pacjentów?

Zorganizuj z Nami Dzień Dawcy Szpiku w swojej miejscowości! Wyślij sms o treści TAK pod numer telefonu komórkowego +48 519 057 787 lub napisz na adres mailowy dziendawcy@dkms.pl. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 2 dni.

Tomek I INNI POTRZEBUJĄ NASZEJ POMOCY

Tomek Molenda, to 18-letni uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowe. Jak każdy młody chłopak ma swoje plany na przyszłość. W jego przypadku, to chęć założenia rodziny i spełnienie się zawodowo.

Jego pasją jest piłka nożna oraz motoryzacja. Niestety 3 grudnia 2017 roku Tomek otrzymał diagnozę – ostra białaczka szpikowa. Nagła informacja o chorobie całkowicie zmieniła jego dotychczasowe życie. Obecnie jest odseparowany od kolegów z klasy i rodziny. Przebywa w szpitalnej sali poddany ciężkiemu leczeniu.

Aby Tomek powrócił do zdrowia potrzebuje przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego. Być może właśnie od Ciebie! „Potrzebna mi pomoc i dzięki Dawcy będę mógł wrócić do wykonywania codziennych czynności. Jeśli chodzi o innych chorych, to zachęcam do walki. Nigdy nie można się poddawać.” -apeluje Tomek.

To proste!

Każdy może zorganizować Dzień Dawcy Szpiku i w ten sposób przyczynić się do podarowania kolejnych szans na życie dla chorych na nowotwory krwi.Na początku zawsze pojawiają się pytania i wątpliwości: Czy dam radę? Czy będę dysponował wystarczającą ilością czasu? Czy posiadam odpowiednie umiejętności i wiedzę? Odpowiedź na wszystkie pytania brzmi: TAK. Każdy, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, wcześniejszych doświadczeń, może razem z nami przeprowadzić Dzień Dawcy Szpiku. Ty też!

ZORGANIZUJ DZIEŃ DAWCY SZPIKU

Akcja rejestracji potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych w Lublinie

ZOSTAŃ WOLONATRIUSZEM

Wolontariusz fundacji DKMS na akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku

GDZIE DZIAŁAMY?