Firma ŽEMAITIJOS PIENAS wspiera Fundację DKMS

W lutym 2018 roku do grona darczyńców Fundacji DKMS w 2018 roku dołączyła firma ŽEMAITIJOS PIENAS producent serów DŽIUGAS®.

Firma ŽEMAITIJOS PIENAS została założona w 1924 roku na Litwie. Jest jednym z największych koncernów mleczarskich działającym w krajach bałtyckich i produkującym sery pod marką DŽIUGAS®. Firma aktywnie włącza się w walkę z nowotworami krwi i w 2018 roku część przychodu od sprzedaży produktów DŽIUGAS® zostanie przekazana na pokrycie kosztów rekrutacji dawców zarejestrowanych w bazie Fundacji DKMS, co zwiększy szanse na znalezienie dawcy dla czekających na swojego „bliźniaka genetycznego” pacjentów.

- Jesteśmy obecni na rynku polskim od 10 lat, to dla nas ważny klient i dlatego chcemy włączyć się w pomoc pacjentom potrzebującym przeszczepienia oraz edukację na temat dawstwa szpiku. W tym roku cześć ze sprzedaży produktów przekażemy na cele statutowe Fundacji DKMS - mówi Asta Gaubienė przedstawiciel firmy - Na produktach DŽIUGAS znajduje się naklejka DKMS, która przypomina klientom o tym, że wybierając ten produkt pomagasz wspierać walkę z nowotworami krwi. Co więcej DŽIUGAS aktywnie zachęca m.in. swoich pracowników i ich rodziny do rejestracji w bazie oraz wspiera wydarzenia Fundacji DKMS mające na celu edukację społeczną na temat problemu nowotworów krwi w Polsce i na świecie.