Aktualności

Fundacja DKMS wsparła Klinikę Pediatrii Hemato-Onkologii i Gastroenterologii Dziecięcej w SPSK Nr 1 w Szczecinie

14 Maj 2020

Magdalena Przysłupska
Magdalena Przysłupska
Rzecznik prasowy Fundacji DKMS tel. 662 277 904 mail: magda.przyslupska@dkms.pl
W ramach Programu Rozwoju Polskiej Transplantologii i Wsparcia Pacjentów” cierpiących na nowotwory krwi, Fundacja DKMS przekazała ponad 100 000 zł na wyposażenie sali obserwacyjnej oraz sali chorych, które funkcjonują w strukturach Oddziału Dziennego Kliniki Świętego Mikołaja w Szczecinie.

 

Dar Fundacji DKMS trafił do Kliniki Pediatrii, Hemato-Onkologii i Gastroenterologii Dziecięcej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Za przekazane przez Fundację DKMS środki finansowe w wysokości 101 156,10 PLN, Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i Inne Choroby Nowotworowe zakupiło dwa kardiomonitory wraz z całym systemem dozoru małych pacjentów, z ciśnieniomierzami, pulsoksymetrami, szafki przyłóżkowe oraz cztery łóżka z elektryczną regulacją położenia, dzielonymi poręczami i funkcjami, które ułatwiają przewożenie małych Pacjentów.

 

- Te łóżka, jak twierdzi dostawca, są Rolls Roycem wśród łóżek szpitalnych – mówi Robert Rogowiec, Wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i Inne Choroby Nowotworowe - Nasze Stowarzyszenie dołożyło swoją cegiełkę do tego, aby nadzór nad Pacjentami był pełny - zakupiliśmy i zamontowaliśmy w tej sali system monitoringu. W imieniu naszych małych i dużych Pacjentów serdecznie dziękujemy z całego serca za pomoc przy wyposażaniu tego pomieszczenia, które jest konieczne, aby personel oddziału mógł nieustannie nadzorować pacjentów wymagających zwiększonej uwagi i opieki na najwyższym poziomie - dodaje Robert Rogowiec.
W ramach rozpoczętego przez Fundacje DKMS w 2018 roku „Programu Rozwoju Polskiej Transplantologii i Wsparcia Pacjentów”, którego jednym z celów jest wspieranie klinik transplantacyjnych oraz oddziałów hematologicznych w inwestycjach lub zakupie urządzeń niezbędnych do skutecznego leczenia i rehabilitacji Pacjentów cierpiących na nowotwory krwi, Fundacja DKMS wsparła dotychczas 8 klinik w Polsce, na łączną kwotę ponad 5 milionów złotych.

 

-Cieszy nas fakt, że mogliśmy wesprzeć Klinikę Pediatrii Hemato-Onkologii i Gastroenterologii Dziecięcej.   Realizacja Programu Rozwoju Polskiej Transplantologii oraz wspieranie Pacjentów hematoonkologicznych, to kolejny ważny element  misji naszej Organizacji. We współpracy ze specjalistami z Klinik Transplantacji Szpiku oraz  organizacjami pacjenckimi koncentrujemy się na pomocy w obszarach wsparcia psychoonkologicznego Pacjentów oraz edukacji w zakresie odpowiedniego żywienia w chorobach nowotworowych układu krwiotwórczego – mówi Monika Mizerska-Gryko, Lider Programu Rozwoju Transplantologii i Wsparcia Pacjentów Fundacji DKMS. -  We współpracy z Klinikami równie istotnym aspektem jest zakup specjalistycznych urządzeń niezbędnych do skutecznego leczenia i rehabilitacji Pacjentów onkohematologicznych

pobierz informację prasową jako: