Inicjatywy społeczne w Deloitte

INICJATYWY SPOŁECZNE to wewnętrzny konkurs pracowników Deloitte i część szerszego programu wolontariatu pracowniczego Deloitte na rzecz rozwoju innowacyjnych rozwiązań, które pomogą sprostać najważniejszym wyzwaniom społecznym w Polsce. Inicjatywa została ogłoszona w 2015 roku z okazji dwudziestej piątej rocznicy obecności Deloitte w Polsce. Inicjatywy są finansowane i realizowane przez firmę Deloitte. Pracownicy mogą proponować swoje pomysły i projekty w które sami się angażują i są dla nich ważne a które firma wesprze finansowo. Mogą być kierowane do lokalnych społeczności lub mieć wpływ ogólnopolski.

Ewelina, Konsultant w Dziale Doradztwa Podatkowego, organizuje akcje rejestracje potencjalnych dawców komórek macierzystych i wspiera Fundację DKMS. Zaangażowanie Eweliny w misję Fundacji DKMS rozpoczęło się w 2013 roku, kiedy została się dawcą szpiku kostnego, dając nieznajomej osobie szansę na drugie życie. Przeszczep się przyjął a pacjentka, która otrzymała pomoc od Eweliny, nadal może podróżować, pływać i spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Może żyć.

Dzięki zaangażowaniu naszej Dawczyni w Deloitte odbyła się rejestracja potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Wydarzenie miało miejsce 14 czerwca, a wolontariusze zarejestrowali 43 nowych potencjalnych dawców. Kolejny Dzień Darczyńców Deloitte odbędzie się na jesieni. Dodatkowo, Deloitte przekazał darowiznę dla Fundacji DKMS, aby dalej mogła działać, rejestrować dawców i szerzyć ideę dawstwa szpiku.

Deloitte wsparło także pro bono Fundację DKMS w zakresie szkolenia w temacie budowania marki w mediach społecznościowych. Kiedy odpowiedzialność korporacyjna spotyka społeczną odpowiedzialnością, wszystko jest możliwe!