Klub Dawcy

O Klubie Dawcy

Klub Dawcy to społeczność skupiająca osoby, które podzieliły się cząstką siebie, tym samym dając szansę na nowe życie Pacjentom potrzebującym przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. Jest to społeczność, która chce dalej pomagać w realizowaniu misji Fundacji DKMS.

Celem Klubu jest wsparcie działań Fundacji DKMS na rzecz walki z nowotworami krwi. Wynikiem tego wsparcia ma być większa świadomość społeczna na temat dawstwa szpiku i komórek macierzystych, a także rejestracja nowych potencjalnych Dawców. Działalność w ramach Klubu daje również możliwość wymiany doświadczeń i współpracy z innymi Dawcami.

Jeśli czujesz, że po oddaniu szpiku bądź komórek macierzystych chcesz dalej wspierać Pacjentów chorych na nowotwory krwi, to Klub Dawcy jest właśnie dla Ciebie! Mamy nadzieję, że w ramach Klubu będziemy mogli wspólnie zrealizować nowe projekty i przy okazji lepiej się poznać.

Jak zapisać się do Klubu?

Jak działa Klub Dawcy?

Regulamin Klubu

 

Po oddaniu swoich krwiotwórczych komórek macierzystych otrzymasz od nas list zapraszający do Klubu.

  1. Zapoznaj się z broszurą, regulaminem Klubu i formularzem rejestracyjnym, dołączonymi do listu.
  2. Wypełnij formularz. Pamiętaj, aby zaznaczyć wszystkie rodzaje aktywności, którymi jesteś zainteresowany i złożyć swój podpis przy odpowiednich oświadczeniach.
  3. Odeślij oryginał wypełnionego formularza: a. Skanem na adres klubdawcy@dkms.pl b. Drogą listowną w załączonej kopercie zwrotnej.
  4. W przeciągu miesiąca otrzymasz od nas pakiet powitalny.
  5. Jesteś w Klubie Dawcy!

 

Jeśli chcesz wyjść z inicjatywą i masz pomysł na wsparcie naszej działalności, prosimy o kontakt na klubdawcy@dkms.pl bądź telefon +48 22 882 94 44. Dołożymy wszelkich starań, by pomóc Ci w realizacji Twojego projektu! Jeśli będziemy potrzebować Twojej pomocy, skontaktujemy się z Tobą telefonicznie lub mailem. Będziemy kontaktować się tylko w sprawie działań, które zostały zadeklarowane przy wypełnianiu formularza rejestracyjnego. Jeżeli będziesz czuł się przytłoczony ilością zapytań, daj nam znać. Szanujemy Twój czas i rozumiemy, że nie zawsze będziesz w stanie nas wesprzeć.

Jak możesz dalej wspierać ideę dawstwa szpiku?

W Fundacji DKMS podejmujemy się szeregu działań, w których szczególnie potrzebujemy właśnie Twojego wsparcia. Poniżej przedstawiamy pięć kategorii działań, w których możesz nas wesprzeć.

Wesprzyj Dni Dawcy Szpiku

Dni Dawcy Szpiku we Wrocławiu

Podziel się swoją historią w mediach

Media Fundacja DKMS

Reprezentuj #TEAMDKMS podczas wydarzeń sportowych

Fundacja DKMS na Dniach Dawcy podczas Runmageddon
 

W ciągu roku nasz Dział Rekrutacji Dawców organizuje ponad 2000 akcji rejestrujących potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych na terenie całej Polski, powszechnie nazywanych Dniami Dawcy. W zależności od Twoich preferencji i możliwości, możesz pomóc w realizacji tego typu wydarzenia w następującej formie: • Organizując Dzień Dawcy Szpiku w Twojej miejscowości • Rejestrując nowych potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych • Rozdając materiały promocyjne fundacji zachęcające do rejestracji, na przykład ulotki, balony, flagi • Rozmawiając z osobami, które mają wątpliwości co do procedury pobrania komórek macierzystych bądź szpiku • Dzieląc się swoją historią z lokalnymi mediami przed, w trakcie, lub po akcji • Współorganizując Dzień Dawcy, na przykład pomagając w znalezieniu dogodnej lokalizacji do rozstawienia stanowisk rejestracyjnych • Zachęcając rodzinę i znajomych do rejestracji, na przykład publikując informację o akcji w swoich kanałach społecznościowych

 

Aby idea dawstwa szpiku i komórek macierzystych dotarła do jak największej liczby osób, musimy mówić o niej często i głośno – dlatego podejmujemy współpracę z mediami na terenie całej Polski. Twoja osobista historia podarowania obcej osobie szansy na nowe życie jest nieocenionym wsparciem, które edukuje społeczeństwo na temat problemu nowotworów krwi i zachęca do zarejestrowania się jako potencjalny Dawca. Możesz wesprzeć misję fundacji udzielając wywiadów na żywo bądź nagrywając materiały, które zostaną wyemitowane w wybranych mediach. Dodatkowo, chcielibyśmy przypomnieć Ci o możliwości podzielenia się swoją historią dawstwa na naszej stronie internetowej, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Zachęcamy Cię również do szerzenia idei dawstwa wśród swoich znajomych poprzez publikowanie informacji na mediach społecznościowych, np. Facebooku.

 

Czy lubisz aktywność fizyczną lub interesujesz się sportem? Fundacja DKMS angażuje się w wiele inicjatyw tego typu. Współpracujemy z takimi partnerami jak Polski Związek Piłki Nożnej, Polski Związek Piłki Siatkowej i Polski Związek Koszykówki. Jesteśmy obecni na najważniejszych wydarzeniach sportowych, na przykład na meczach reprezentacji Polski w piłce nożnej. Oprócz rejestracji potencjalnych Dawców na wydarzeniach sportowych, zachęcamy również ich uczestników do nagłaśniania misji Fundacji DKMS. Przykładowo, podczas warszawskiego Runmageddonu drużyna naszych pracowników przebiegła wspólnymi siłami trasę ponad 15 przeszkód. Ty również możesz współuczestniczyć w tych interesujących wydarzeniach, a równocześnie poczuć sportowego ducha!

Wspieraj ideę dawstwa razem z innymi Dawcami

Dawcy faktyczni Fundacji DKMS

Pomóż sfinansować rejestrację nowych dawców

Zdjęcie z sesji biurowej dla Fundacji DKMS
 

Czy chcesz poznać innych Dawców, którzy Tak jak Ty podzielili się cząstką siebie i wspólnie realizować projekty wspierające Fundację DKMS? W ciągu roku zapraszamy na spotkania, które dają właśnie taką możliwość. Jednym z tego typu wydarzeń jest Ogólnokrajowy Dzień Dawcy Szpiku, podczas którego organizujemy rozmaite projekty, mające na celu podniesienie świadomości Polaków o idei dawstwa. W Klubie Dawcy masz możliwość aktywnego uczestnictwa w tego typu wydarzeniach i współpracy z innymi Dawcami.

Czy chciałbyś poznać innych Dawców faktycznych na Facebooku? Wyślij link do swojego profilu na Facebooku na adres klubdawcy@dkms.pl. Pracownik fundacji doda Cię do grona znajomych. Zaakceptuj jego zaproszenie, a następnie dodamy Cię do grupy Klubu Dawcy. Grupa jest tajna, więc na Twoim profilu nie wyświetli się informacja, że do niej dołączyłeś.

 

Koszt rejestracji i przebadania jednego potencjalnego Dawcy krwiotwórczych komórek macierzystych to 180 PLN. Dzięki darowiznom, jesteśmy w stanie pokryć te koszty i rejestrować kolejnych Dawców. Będziemy wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą wpłatę, która pozwoli nam kontynuować naszą misję. Przekazanie 1% podatku to kolejna możliwość wsparcia, dzięki któremu jesteśmy w stanie ratować ludzkie życie. Poza bezpośrednim przekazaniem darowizny istnieją jeszcze inne możliwości finansowego wsparcia fundacji. Przykładowo, możesz pomóc nam zorganizować Dzień Dawcy w organizacji, w której pracujesz bądź uczysz się. Wystarczy, że podeślesz nam kontakt do osoby decyzyjnej w Twojej organizacji, a my wesprzemy Cię w dalszych krokach. Może któryś z Twoich znajomych myśli o przekazaniu darowizny bądź oddania 1% podatku na organizację pożytku publicznego? Wtedy właśnie pojawia się okazja, by zachęcić ich do wsparcia finansowego Fundacji DKMS. Zaznaczamy również, że udział w Klubie Dawcy jest całkowicie bezpłatny. Decyzja o przekazaniu darowizny jest w pełni dobrowolna.

Przyłącz się do walki z nowotworami krwi!

Twoje wsparcie ma znaczenie. Zobacz, co jeszcze możesz zrobić.

Powiedz swojej rodzinie i znajomym, że też mogą pomóc.

Pomóż nam zarejestrować jeszcze więcej potencjalnych Dawców!

Zaangażuj szkoły i organizacje