Klub Dawcy

NIESAMOWITA SPOŁECZNOŚĆ

Dawcy szpiku należący do Klubu Dawcy są w różnym wieku, na co dzień zajmują się odmiennymi zawodami i pochodzą z rozmaitych zakątków Polski. Łączy ich to, że podarowali szansę na życie choremu na nowotwór krwi, a teraz chcą dalej szerzyć ideę dawstwa szpiku inspirując kolejne osoby do pomagania. W ciągu dwóch lat już ponad 1200 osób dołączyło do Klubu. W ramach tej społeczności, Dawcy angażują się w akcje rejestracji potencjalnych Dawców szpiku, edukują, dzielą się swoimi historiami, ale również wymieniają się doświadczeniami i poznają innych Dawców szpiku. W 2019 roku spotkaliśmy się z Dawcami w 4 miastach: Warszawie, Wrocławiu, Lublinie i Poznaniu, a w planach są kolejne spotkania!

Jeśli czujesz, że po oddaniu szpiku bądź komórek macierzystych chcesz dalej wspierać Pacjentów chorych na nowotwory krwi i działać wspólnie z innymi Dawcami szpiku, to Klub Dawcy jest właśnie dla Ciebie! :)

Jak zapisać się do Klubu?

Jak działa Klub Dawcy?

Kontakt

 

Po oddaniu swoich krwiotwórczych komórek macierzystych otrzymasz od nas list zapraszający do Klubu.

  1. Przeczytaj regulamin Klubu Dawcy (znajdziesz go na odwrocie formularza)
  2. Wypełnij formularz - Zaznacz te aktywności, w które chcesz się zaangażować. Pamiętaj o podpisach! :)
  3. Odeślij oryginał formularza (1 strona) - Możesz przesłać go listownie w ząłączonej kopercie zwrotnej lub skan mailem na adres klubdawcy@dkms.pl
  4. W ciągu miesiąca otrzymasz od nas pakiet powitalny.
  5. Od tego momentu będziesz członkiem Klubu Dawcy :)

 

Będziemy informować Cię o spotkaniach z innymi Dawcami oraz o działaniach, w jakie możesz się zaangażować. Wybierzemy metodę kontaktu, na którą wyrazisz zgodę w formularzu. Masz pomysł na aktywność w ramach Klubu Dawcy? Super! Podziel się nim z nami, wysyłając wiadomość na klubdawcy@dkms.pl :)

 

Jeśli masz jakiś pomysł na działanie w Klubie Dawcy lub potrzebujesz pomocy, napisz do nas e-mail na klubdawcy@dkms.pl

DZIĘKI KLUBOWI DAWCY MOŻESZ DALEJ WSPIERAĆ IDEĘ DAWSTWA SZPIKU!

Zarejestruj nowych potencjalnych Dawców szpiku

rejestracja potencjalnych dawców

Swoim działaniem możesz przyczynić się do tego, żeby kolejne osoby dołączały do grona potencjalnych Dawców szpiku. Zorganizuj Dzień Dawcy Szpiku w swoim mieście lub w miejscu pracy albo przyjdź na akcję i pomóż rejestrować chętnych. Pomogłeś, bo mogłeś. Czas na pozostałych! :)

Podziel się swoją historią

Dawca szpiku

Twoja historia ma wielką moc! Dzięki temu, że wiesz jak wygląda pobranie, możesz podzielić się swoim doświadczeniem i rozwiać wątpliwości wahających się osób. Podziel sie swoją historią:
- na mediach społecznościowych i na www.dkms.pl
- w kampaniach Fundacji
- w mediach

Dołącz do #TeamDKMS

Dawcy szpiku Runmageddon

Uprawiasz sporty? Przyłącz się do #TeamDKMS i połącz swoją pasję z szerzeniem idei dawstwa. W ramach Klubu uczestniczyliśmy już między innymi w kilku biegach Runnmageddonowych, gdzie wspólnie pokonywaliśmy przeszkody w koszulkach, które inspirują do pomagania.

Poznaj innych Dawców szpiku

spotkania dawców szpiku

Czy znasz kogoś, kto tak samo jak Ty, oddał komórki macierzyste lub szpik dla Pacjenta potrzebującego przeszczepienia? Dzięki Klubowi Dawcy możesz poznać innych Dawców podczas spotkań w całej Polsce oraz na zamkniętej grupie Klubu Dawcy na Facebooku.

Wesprzyj Fundację w zbieraniu środków

zbiórki fb

Pomóż nam zbierać środki na rejestrację kolejnych potencjalnych Dawców szpiku! Możesz wesprzeć nas przekazując darowiznę lub inspirując swoich bliskich i znajomych do pomagania, na przykład organizując zbiórkę na Facebooku.

Przyłącz się do walki z nowotworami krwi!

Twoje wsparcie ma znaczenie. Zobacz, co jeszcze możesz zrobić.

Powiedz swojej rodzinie i znajomym, że też mogą pomóc.

Pomóż nam zarejestrować jeszcze więcej potencjalnych Dawców!

Zaangażuj szkoły i organizacje w ideę dawstwa szpiku.