Tydzień Dawcy Szpiku w Grupie LUX MED

W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: białaczka, czyli nowotwór krwi. Dla wielu Pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce Pacjenci, dla których nie znaleziono Dawcy wśród ponad 30 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie.

Możesz zwiększyć szansę na znalezienie Dawcy dla Pacjentów poprzez rejestrację w naszej bazie jako potencjalny Dawca szpiku.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Pomóż Karolkowi i innym Pacjentom

Karol pacjent chory na nowotwór krwi, który potrzebuje szpiku od niespokrewnionego dawcy

9-letniemu Karolkowi Walczakowi z Wrocławia niejedna osoba mogła by pozazdrościć woli walki. Mimo tak młodego wieku, udało mu się już wygrać z ostrą białaczką limfoblastyczną.

Kolejny nowotwór zaatakował we wrześniu tego roku. Karol wraz z rodzicami znów musi toczyć walkę z ostrą białaczką szpikową. Konieczne jest przeszczepienie od dawcy niespokrewnionego.

Karolek, jak każde dziecko w jego wieku, chciałby bawić się na podwórku z kolegami, jednak choroba nie pozwala na realizację tych planów. Białaczka nie dała mu szansy nawet poznać rówieśników ze Szkoły Podstawowej nr 17, gdzie został zapisany. Marzy o tym, by wrócić do domu, bawić się, uczyć, mieć normalne dzie-ciństwo i już nigdy nie być ograniczanym przez choroby.

Każdy z nas może dać Karolkowi i rodzicom nadzieję na nowe życie! Wystarczy zarejestrować się jako dawca w bazie Fundacji DKMS i czekać na telefon. Nie ma się czego bać – w 80% przypadków decyzją lekarza pobierane są krwiotwórcze komórki macierzyste z krwi obwodowej, a w 20% szpik kostny pobierany jest z talerza kości biodrowej.

Czekamy na Ciebie!

Przyłącz się do walki z nowotworami krwi!

Twoje wsparcie ma znaczenie. Zobacz, co jeszcze możesz zrobić.

Pomóż nam zarejestrować jeszcze więcej potencjalnych Dawców!

Przyłącz się do walki z nowotworami krwi - wesprzyj nas!

Powiedz swojej rodzinie i znajomym, że też mogą pomóc.