Kolej na Ciebie - uratuj życie!

Od czerwca do września 2017 w 10 miastach w Polsce na terenie dworców kolejowych odbywać się będzie akcja promująca honorowe krwiodawstwo i rejestrację potencjalnych Dawców szpiku. Wolontariusze koordynujący wydarzenie i krwiobusy pojawią się w Warszawie, Wrocławiu, Szczecinie, Krakowie, Gdańsku, Bydgoszczy, Opolu, Rzeszowie, Łodzi i Gdyni. Dokładny kalendarz wydarzeń znajduje się poniżej.

Spółki z Grupy PKP wspólnie z Fundacją Grupy PKP, Fundacją DKMS, Narodowym Centrum Krwi, Centrum Poltransplant, Niezależnym Zrzeszeniem Studentów, Spółką PKS Polonus i Kolejarską Służbą Krwi będą promować honorowe krwiodawstwo i rejestrację potencjalnych Dawców szpiku. Patronat nad akcją objęło Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministerstwo Zdrowia

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.

Jeśli nie będzie Cię w pobliżu możesz również ZAREJESTROWAĆ SIĘ ONLINE:

Rejestracja online

Lokalizacje wydarzenia

Nie możesz być na Dniu Dawcy?

Pomóż inaczej! Sposobów jest wiele.

Pomóż nam rejestrować potencjalnych dawców.

Powiedz swojej rodzinie i znajomym, że też mogą pomóc.

Przyłącz się do walki z nowotworami krwi!