Podaruj życie Patrycji i Innym

Nazywam się Patrycja Krawczyk i mam 33 lata. Jeszcze do niedawna prowadziłam wymarzone życie: pracowałam jako projektantka w dużej firmie, a w październiku wyszłam za mąż za świetnego faceta. W wolnym czasie urządzaliśmy mieszkanie i planowaliśmy wciąż odkładaną podróż poślubną z gatunku „na koniec świata”. Jednak nasz świat zawalił się wcześniej niż się tego spodziewaliśmy...

Pewnego czerwcowego popołudnia odebrałam w pracy telefon dotyczący wyniku morfologii krwi. Miałam jak najszybciej przyjechać do przychodni. Tę, jak i każdą kolejną już noc spędzam w szpitalu. Diagnoza: ostra białaczka limfoblastyczna. To trudny przeciwnik i bez przeszczepu go nie pokonam. Dziś już wiem, że gdzieś na świecie jest osoba gotowa mi pomóc. Podobną diagnozę jednak ktoś w Polsce dostaje co godzinę. Dlatego proszę właśnie Ciebie, żebyś zarejestrował się jako potencjalny Dawca szpiku. Dzięki temu naprawdę możesz uratować życie!

Zostań dawcą komórek macierzystych!

Patrycję wspiera empatyczny pracodawca

1 października, w 5 miastach Polski ruszyła akcja pod hasłem „Podaruj życie Patrycji i innym” zainicjowana przez spółkę LPP, właściciela takich marek odzieżowych jak m.in. Cropp i Reserved. Firma zaniepokojona sytuacją swojej projektantki, chorej na białaczkę, postanowiła wesprzeć ideę dawstwa szpiku zachęcając min. swoich klientów do zarejestrowania się jako potencjalni dawcy szpiku. W zaplanowanej na dwa tygodnie akcji weźmie udział ponad 50 salonów marek LPP w całym kraju, w których sprzedawcy będą zachęcali kupujących do zainteresowania się ideą dawstwa szpiku i do rejestracji w bazie Fundacji DKMS. W części galerii handlowych w których znajdują się salony marek LPP, będzie można również zarejestrować się do bazy dawców. W pozostałych sklepach zawisną plakaty promujące dołączenie do bazy potencjalnych dawców przez internet.