Pomóż Karolowi i Innym Pacjentom

9-letniemu Karolkowi Walczakowi z Wrocławia niejedna osoba mogła by pozazdrościć woli walki. Mimo tak młodego wieku, udało mu się już wygrać z ostrą białaczką limfoblastyczną.

Kolejny nowotwór zaatakował we wrześniu tego roku. Karol wraz z rodzicami znów musi toczyć walkę z ostrą białaczką szpikową. Konieczne jest przeszczepienie od dawcy niespokrewnionego.

Karolek, jak każde dziecko w jego wieku, chciałby bawić się na podwórku z kolegami, jednak choroba nie pozwa-la na realizację tych planów. Białaczka nie dała mu szansy nawet poznać rówieśników ze Szkoły Podsta-wowej nr 17, gdzie został zapisany. Marzy o tym, by wrócić do domu, bawić się, uczyć, mieć normalne dzie-ciństwo i już nigdy nie być ograniczanym przez choroby.

Każdy z nas może dać Karolkowi i rodzicom nadzieję na nowe życie! Wystarczy zarejestrować się jako dawca w bazie Fundacji DKMS i czekać na telefon. Nie ma się czego bać – w 80% przypadków decyzją lekarza pobie-rane są krwiotwórcze komórki macierzyste z krwi obwo-dowej, a w 20% szpik kostny pobierany jest z talerza kości biodrowej.

Czekamy na Ciebie!

Zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku