Historia Dawcy

Sebastian Nawrocki - historia dawcy komórek macierzystych

14 Listopad 2019

To zdjęcie jest szczęśliwym zakończeniem historii, która rozpoczęła się ponad 4 lata temu,a dokładniej w 2014 r. kiedy zarejestrowałem w bazie dawców szpiku podczas akcji organizowanej w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie przez Fundację DKMS. 

 

Szansa na znalezienie swojego bliźniaka genetycznego, czyli kogoś, kto ma zgodny układ antygenów HLA, jest dramatycznie mała. Tym większe było moje zdziwienie, kiedy pod koniec 2018 r. otrzymałem telefon z fundacji z prośbą o zgodę na badania i rozpoczęcie procedury związanej z kwalifikacją do zabiegu pobrania macierzystych komórek krwiotwórczych. Oczywiście wyraziłem zgodę i po serii kilku badań na początku 2019 r. przeszedłem zabieg pobrania krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi obwodowej. Wszystko trwało 5 godzin i było zupełnie bezbolesne. Koniec końców pobrane z mojej krwi komórki macierzyste zostały przesłane do pacjenta. Aktualnie myślami jestem z osobą, która otrzymała moje komórki macierzyste, mocno trzymając kciuki za jej sukces w walce z chorobą. 

Jeśli ktoś z was po przeczytaniu mojej historii wyrazi chęć zarejestrowania, to zapraszam do kliknięcia przycisku poniżej.