SPEŁNIANIE MARZEŃ Z FUNDACJĄ MAM MARZENIE

W ramach Programu Rozwoju Polskiej Transplantologii i Wsparcia Pacjentów możemy realizować nasz cel w zakresie wsparcia Pacjentów hematoonkologicznych. Możemy wspierać inne organizacje w ich misji.
Okazało się, że około 20% Marzycieli będących pod opieką Fundacji Mam Marzenie, to dzieci chorujące na nowotwory krwi Chcąc wesprzeć działania Fundacji przekazaliśmy środki finansowe na realizację marzeń.
Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że w ten sposób możemy włączyć się w działania Fundacji Mam Marzenie. Realizacja marzenia to święto dla nas wszystkich, bo każde marzenie jest wyjątkowe!

Spełnianie marzenia to taki moment, gdy Pacjent i jego rodzina nie są sami. Jest chwilą, kiedy kompletnie mogą zapomnieć o chorobie. Często po takim pozytywnym przeżyciu wyniki leczenie Pacjentów poprawiają się. Nie można, bowiem zaprzeczyć, że wsparcie, pomoc i obecność innych ludzi jest bardzo ważna w trakcie tak trudnego czasu, jakim jest walka z chorobą.

To samo obserwujemy my, pracownicy Fundacji DKMS, podczas akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku Szczególnie są to akcje dedykowane Pacjentom. W organizację akcji zaangażowanych jest wiele osób z lokalnej społeczności. A to daje moc. Bo wsparcie, pomoc i obecność innych ludzi jest bardzo ważna dla pacjenta w czasie choroby.

Śmiało można zatem stwierdzić, że Fundacja DKMS i Fundacja Mam Marzenie okazały się sobie bardzo bliskie – w podejściu do Pacjenta, w chęci pomocy, w zaangażowaniu swoich koordynatorów w pomoc osobom chorym.