ZOSTAŃ LIDEREM PROJEKTU HELPERS’ GENERATION

STUDIUJESZ I CHCESZ PRZEŻYĆ WSPANIAŁĄ PRZYGODĘ? BYĆ MOŻE SZUKAMY WŁAŚNIE CIEBIE!

Robert - lider projektu studenckiego
  • Jesteś osobą dobrze zorganizowaną i odpowiedzialną?
  • Pragniesz pracować z ludźmi i zarządzać zespołem wolontariuszy?
  • Chcesz realnie pomagać Pacjentom chorym na nowotwory krwi?
  • Pragniesz zdobyć umiejętności cenione przez pracodawców?

Zostań Studenckim Liderem DKMS!

STUDENCKI LIDER, CZYLI…

Studencki Lider jest odpowiedzialny za zorganizowanie akcji rejestracji potencjalnych Dawców szpiku na swojej uczelni w ramach jednej z dwóch odsłon Projektu (grudzień 2017 lub kwiecień 2018). Na początku każdy Lider przechodzi obowiązkowe szkolenie w Warszawie (odpowiednio 3-4.11.2017 i 2-3.03.2018 – szczegółowy harmonogram znajduje się TUTAJ) oraz otrzymuje materiały promocyjne i rejestracyjne. Na każdym etapie może liczyć na wsparcie Koordynatorów Projektu.

DLACZEGO WARTO?

dlaczego warto studencki lider

CO MOŻESZ ZYSKAĆ?

co możesz zyskać- studencki lider

NA CO MOŻESZ LICZYĆ?

na co możesz liczyć- studencki lider
 

Na całym świecie co minutę ktoś dowiaduje się, że choruje na nowotwór krwi. Organizując akcję rejestracji potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych, przede wszystkim dajesz szansę na życie chorym Pacjentom.

Twoja przygoda zaczyna się na warsztatach w Warszawie, w trakcie których zdobywasz niezbędną wiedzę i poznajesz wspaniałych ludzi z całej Polski. To właśnie tutaj tworzą się przyjaźnie, które trwają przez lata.

Od Fundacji DKMS otrzymujesz wsparcie Koordynatorów i materiały niezbędne do przeprowadzenia akcji rejestracji. Organizując akcję uczysz się jak zarządzać zespołem, szlifujesz zarządzanie projektami i rozwijasz swoje umiejętności liderskie. Gromadzisz doświadczenia, którymi będziesz mógł pochwalić się na rozmowach kwalifikacyjnych w przyszłości.

 

Oprócz nowych doświadczeń i umiejętności, wszyscy Liderzy zaangażowani w Projekt otrzymują od Fundacji DKMS referencje i zaświadczenia, w których szczegółowo wymieniono zakres ich obowiązków. Najbardziej zaangażowani mogą liczyć na referencje w serwisie LinkedIn lub Goldenline, które z pewnością przykują uwagę rekruterów. Wolontariusze oraz wszystkie osoby, które wesprą akcję, otrzymają oficjalne podziękowania i zaświadczenia o udziale w Projekcie.

 

Jeżeli zostaniesz Liderem Projektu, całą wiedzę praktyczną zdobędziesz na szkoleniu. Otrzymasz od nas również specjalny przewodnik, w którym krok po kroku opisano jak przygotować i przeprowadzić akcję rejestracji potencjalnych Dawców szpiku.

Pamiętaj o tym, że zgłaszając swoją kandydaturę, deklarujesz chęć udziału w Projekcie oraz decydujesz się na wykonywanie wszystkich zadań z należytą starannością. Twoje pełne zaangażowanie to podstawa sukcesu akcji.

Pamiętaj też, aby zapoznać się z Regulaminem Projektu Studenckiego, który znajdziesz TUTAJ oraz z Harmonogramem Projektu dostępnym TUTAJ

Koordynatorzy Fundacji DKMS bazując na swoim doświadczeniu w rejestracji potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych, udzielą Ci wsparcia na każdym etapie działań.

JAKIE BĘDĄ TWOJE ZADANIA?

Podstawowa misja to zbudowanie zespołu wolontariuszy, dzięki którym poniższe zadania nie będą tylko na Twojej głowie.


1. Terminowe wywiązywanie się z działań realizowanych w ramach akcji.
2. Wzięcie udziału w obowiązkowym szkoleniu dla Liderów projektu.
3. Ścisła współpraca z pozostałymi Liderami na terenie uczelni i miasta.
4. Kontakt z Władzami uczelni.
5. Uzyskanie zgód na przeprowadzenie akcji rejestracji na terenie uczelni.
6. Znalezienie i zaangażowanie grupy wolontariuszy chętnych do pomocy przy organizowaniu akcji.
7. Aktywne prowadzenie wydarzenia na Facebooku m.in. udostępnianie materiałów edukacyjnych.
8. Organizowanie prelekcji na temat Dawstwa oraz rejestracji jako potencjalny Dawca dla studentów na terenie uczelni (na podstawie gotowej prezentacji i dokładnego opisu).
9. Rozwieszenie plakatów oraz dystrybucja ulotek na terenie uczelni i budynków z nią powiązanych.
10. Podjęcie współpracy z organizacjami studenckimi na uczelni oraz wykorzystanie akademickiego radia, radiowęzła, telewizji, gazet lub informatorów do rozpowszechniania informacji o Dawstwie i akcji.
11. Zadbanie o to, aby informacje o akcji i Dawstwie dotarły do jak największej liczby studentów m.in. poprzez przeprowadzenie dodatkowych aktywności np. happeningu.
12. Zorganizowanie i przeprowadzenie akcji rejestracji potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych na kilku wydziałach swojej uczelni (zgodnie z wytycznymi oraz przy wsparciu ze strony Fundacji DKMS).

Nie zwlekaj i zgłoś się już teraz!

MATERIAŁY DO POBRANIA

Razem możemy więcej

DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI HELPERS’ GENERATION!