Czym jest helpers' generation

Wszystko zaczęło się wiosną 2013 roku. To właśnie wtedy odbyła się I edycja Projektu Studenckiego. W kwietniu 2013 roku 84 Studenckich Liderów zorganizowało akcję rejestracji potencjalnych Dawców szpiku na uczelniach w całej Polsce. Kilka tygodni wcześniej każdy z nich wziął udział w warsztatach zorganizowanych przez Fundację DKMS i otrzymał wiedzę oraz umiejętności niezbędne do skutecznego przeprowadzenia akcji.

Od tamtej pory odbyło się 8 edycji Projektu, w trakcie których ponad 700 osób zostało Studenckimi Liderami. Wspólnie zorganizowaliśmy 864 akcji rejestracji, rejestrując 102 465 potencjalnych Dawców szpiku. Z tego grona 503 osób zostało Dawcami faktycznymi i podzieliło się cząstką siebie, dając komuś szansę na życie.

W roku akademickich 2017/2018 przyszedł czas na IX edycję Projektu. Odbędzie się ona w dwóch odsłonach: jesiennej i wiosennej. Żeby do tego doszło będziemy potrzebowali Twojej pomocy – już teraz możesz przesłać swoje zgłoszenie i zostać Studenckim Liderem na swojej uczelni!

Jakie są etapy projektu?

I. Zgłoszenie na Lidera

Helpersgeneration-projekt studencki

II. Wyniki rekrutacji

Wyniki rekrutacji Helpers' Generation

III. Warsztaty w Warszawie

Warsztaty projektu studenckiego
 

Pierwszym krokiem jest zgłoszenie się na Lidera Projektu. Chcemy Cię lepiej poznać, dlatego prosimy o wypełnienie krótkiego formularza rekrutacyjnego oraz formularza CV. Masz na to czas do 11.02.2018. Formularze są dostępne pod TYM ADRESEM.

 

Po przejrzeniu wszystkich zgłoszeń, przychodzi czas na ogłoszenie wyników rekrutacji. Będzie to miało miejsce 16.02.2018. Niezależnie od rezultatu, zostaniesz o tym poinformowany drogą mailową lub telefoniczną.

 

Nadszedł czas na solidną porcję wiedzy i umiejętności. Każdy z Liderów zostanie zaproszony na dwudniowe warsztaty w Warszawie, w trakcie których pozna zasady przeprowadzenia skutecznej akcji rejestracji oraz dowie się jak zarządzać zespołem wolontariuszy. Termin warsztatów to 3-4.11.2017 w edycji jesiennej i 2-3.03.2018 w edycji wiosennej.

IV. Przygotowanie akcji rejestracji

przygotowanie akcji rejestracji helpers' generation

V. Akcja rejestracji

Helpersgeneration - rejestracja dawców na uczelniach

VI. Zaświadczenia, referencje, certyfikaty

zaświadczenia i certyfikaty Helpers' Generation
 

Lider uzbrojony w niezbędne informacje odpowiada za przygotowanie akcji rejestracji na swojej uczelni. Do jego zadań należy m.in. pozyskanie zgody na przeprowadzenie akcji, zrekrutowanie i zarządzanie zespołem wolontariuszy oraz promocja akcji. Na każdym etapie może liczyć na wsparcie Koordynatora z Fundacji, który wysyła mu wszystkie materiały potrzebne do przeprowadzenia akcji.

 

Po trudzie przygotowań przychodzi czas na rejestrację potencjalnych Dawców szpiku. Ważne, żeby każda rejestrująca się osoba była świadoma i miała odpowiednią wiedzę do podjęcia tej decyzji. Akcje mają miejsce w tygodniu 4-10.12.2017 w edycji jesiennej i 16-22.04.2018 w edycji wiosennej.

 

Każdy Lider po przeprowadzeniu akcji otrzymuje imienne zaświadczenie oraz referencje od Fundacji DKMS. Jeśli w przyszłości z osób zarejestrowanych na akcji ktoś zostanie Dawcą faktycznym, Lider zostanie o tym poinformowany. Rekordzista otrzymał 14 takich telefonów! To oznacza, że 14 osób z jego akcji dało komuś szansę na życie.

Kogo szukamy?

Jeśli jesteś dobrze zorganizowanym studentem, który lubi pracę z ludźmi i zarządzanie zespołem, i dodatkowo chcesz pomagać chorym na nowotwory krwi , prawdopodobnie jesteś właśnie tym, kogo szukamy. Nie przejmuj się tym, że jeszcze nie masz odpowiedniej wiedzy – zdobędziesz ją w trakcie warsztatów oraz z materiałów, które od nas otrzymasz. Będziesz mógł również liczyć na wsparcie Koordynatora odpowiedzialnego za projekt HELPERS’ GENERATION. Czujesz, że to wyzwanie w sam raz dla Ciebie? Zgłoś się już teraz!

Aplikuj

Zobacz jak wyglądały warsztaty dla Liderów

Fundacja DKMS | Helpers' Generation - warsztaty listopad 2017

Projekt Studencki w liczbach

rejesrtacja potencjalnych dawców szpiku

Dzięki pomocy wielu wspaniałych ludzi, do tej pory odbyło się 864 akcji w ramach Projektu. Udało nam się zarejestrować 102 465 potencjalnych Dawców szpiku. Już 503 osób z tej grupy podzieliło się cząstką siebie, dając komuś szansę na drugie życie. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za każdą pomoc i zaangażowanie w walkę z nowotworami krwi. Bez Was nie byłoby to możliwe!

projekt oczami studentów

Relacja Wiktorii

Powiedz Aaaa rejestracja na uczelniach

Relacja Macieja

Dni Dawcy na uczelniach wyższych

Relacja Aleksandry

Dwa wymazy i do bazy
 

Nazywam się Wiktoria i swoją przygodę z Fundacją DKMS zaczęłam w dość nietypowy sposób. Studiuję na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie i należę do jednej z uczelnianych Organizacji. Na spotkaniu Zarządu zostałam wybrana na Lidera jesiennej edycji rejestracji Dawców. Na początku obawiałam się, że sobie nie poradzę, bo kierunek lekarski wymaga ogromu wysiłku i czasu, jednak wewnętrznie czułam się w obowiązku aby zorganizować akcję rejestracji. W szpitalu wielokrotnie widziałam Pacjentów, którzy żyją dzięki dobrej woli Dawców - to dało mi ogromną motywację i napęd do działania.

 

Co mnie zachęciło do zgłoszenia? Rzeczą, którą najbardziej cenie w życiu jest rodzina. Zgłaszając się do projektu Helpers’ Generation byłem pewny, że dzięki zorganizowaniu na mojej uczelni akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku mogę uratować wiele rodzin, dać nadzieję rodzicom na przeszczep ich dziecka, umocnić wiarę chorych na białaczkę, że ktoś o nich pamięta. Uzupełniając formularz zgłoszeniowy czułem ogromną satysfakcję, że to co robię ma sens.

 

Organizacja projektu studenckiego na Politechnice Warszawskiej w grudniu 2015 r. i kwietniu 2016 r. nie była moim początkiem przygody z Fundacją DKMS…
Pod koniec 2011 roku mój tata, wykładowca Politechniki Warszawskiej w Płocku, wpadł na pomysł zorganizowania akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku na uczelni.(...) Zarejestrowaliśmy wtedy odpowiednio 406 i 358 dawców! Pomagając i biorąc aktywnie udział w tych akcjach zaraziłam się całą ideą i postanowiłam, że będę dalej działać w tym kierunku.

Relacja Ewy

Ewa

Relacja Mileny

Konferencja studencka 2017
 

Zawsze lubiłam pomagać innym, ale czułam, że chcę zrobić coś więcej. Fundację DKMS kojarzyłam z internetu, social mediów. Jakoś w maju 2014 roku pomyślałam o tym, że mogłabym zorganizować Dzień Dawcy Szpiku na uczelni w przyszłym roku akademickim. Wydawało mi się, że dostanę materiały rejestracyjne z Fundacji, rozstawię kilka stolików i to wszystko. Nie wiedziałam, że istnieje coś takiego jak projekt studencki.

 

Rejestrując się w bazie potencjalnych Dawców, zdawałam sobie sprawę z tego, że prawdopodobieństwo zostania Dawcą faktycznym nie jest duże. Bardzo dotykał mnie fakt, że „tylko” tyle mogłam zrobić w walce z nowotworami krwi. Odkąd zyskałam świadomość dotyczącą tego problemu, wyrażałam głęboką niezgodę na fakt, że to się naprawdę dzieje – że choroba wydaje wyrok na tak wielu ludzi…

MATERIAŁY DO POBRANIA

Razem możemy więcej

DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI HELPERS’ GENERATION